Kolejny technologiczny gigant odczuwa skutki epidemii koronawirusa. Tym razem to Nintendo oberwało na skutek epidemii. Gigant gier ogłosił, że dostawy konsoli Switch do Japonii są opóźnione. Firma poinformowała, że koronawirus wpływa na produkcję konsol Switch. Ucierpiała także produkcja akcesoriów, jak na przykład Joy-Conów i innych urządzeń peryferyjnych, które są sprzedawane w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Nintendo kolejną ofiarą koronawirusa

Nintendo koronawirus

Wariant konsoli o tematyce Animal Crossing, który został ogłoszony w zeszłym tygodniu, będzie miał przesuniętą premierę z soboty na nieokreśloną datę. Co więcej, dostawy Ring Fit Adventure, ruchowej gry RPG, która wykorzystuje Nintendo Ring, również zostaną opóźnione w Japonii. Pamiętajmy, że jest to najważniejszy rynek zbytu dla tego azjatyckiego giganta.

Chcielibyśmy przeprosić naszych klientów za wszelkie kłopoty, jakie to powoduje.

— Napisało Nintendo w oświadczeniu na Twitterze.

Zobacz też: Mapy Google obchodzą 15 urodziny i otrzymują nowe funkcje

Wszystko dlatego, że większość Switchy jest produkowana przez firmę Foxconn. Ta natomiast wstrzymała prawie całą produkcję w Chinach. Termin jej wznowienia został wyznaczony na 10 lutego. Jednak data ta może ulec zmianie. Z nieoficjalnych, ale dość wiarygodnych źródeł pochodzących z samego Państwa Środka wiem, że sytuacja tam jest znacznie gorsza, niż podają to oficjalne komunikaty. Dodatkowo w Chinach zaczynają krążyć pogłoski, że władze zdecydują się na bardzo ostateczne metody walki z zarazą. Miejmy nadzieje, że to po prostu efekt ogólnonarodowej paniki spowodowanej epidemią, a nie faktyczne zamiary tamtejszego rządu. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.