Google Play to obecnie najpopularniejszy sklep z aplikacjami na świecie. Pomijając App Store na iPhone’ach, platforma Google ma w świecie Androida wielu mniejszych lub większych konkurentów. Z uwagi na dominację Sklepu Play, są oni od razu pozycjonowani na gorszej pozycji, bo wielu programistów uważa, że po prostu nie warto zaprzątać sobie głowy mniejszymi graczami. Stowarzyszenie Global Developer Service Alliance (GDSA), w którego skład wchodzą takie firmy jak Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo, zamierza w tej kwestii nieco namieszać.

Global Developer Service Alliance, czyli współpraca chińskich gigantów – Google może się obawiać

AppGallery

Firmy Huawei, Xiaomi, Vivo i Oppo nawiązały współpracę. Chińskie marki chcą stworzyć platformę, która umożliwi programistom spoza Państwa Środka na wgrywanie swoich aplikacji do wszystkich chińskich sklepów z aplikacjami jednocześnie (np. App Gallery od Huaweia). Nie jest tajemnicą, że deweloperzy często widzą tylko i wyłącznie Google Play, przez co biblioteki innych sklepów cierpią z powodu braku ciekawych aplikacji.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz także: WhatsApp na PC z poważnym błędem – przyczyną poważne zaniedbanie wydawcy

Platforma ma wystartować już w marcu i skupić się na wielu krajach, w tym Indiach, Indonezji, Malezji, Rosji, Hiszpanii, Tajlandii i Filipinach. Nie da się ukryć, że uformowanie stowarzyszenia Global Developer Service Alliance to spory cios dla Google, które z czasem może odczuć jego skutki. Na całym przedsięwzięciu w szczególności zyska Huawei, który w zeszłym roku utracił prawo do korzystania z aplikacji i usług Google. Jeśli wszystko pójdzie z planem, to sklep m.in. tego producenta już wkrótce zaleje wiele nowych aplikacji.

Źródło: GSMArena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.