Wytrzymałość Motorli Razr

Wytrzymałość zawiasu Motoroli Razr budzi wątpliwości – nie wszystko jednak jest przesądzone

Newsy

Składane smartfony wciąż są na wczesnym etapie rozwoju. Nic więc dziwnego, że wielu potencjalnych nabywców obawia się ich, jeśli chodzi o kwestie wytrzymałości. Zwłaszcza że są one niezwykle drogie. Serwis CNET wystawił na próbę nową Motorolę Razr. Była ona składana przez tysiące razy za pomocą maszyny o nazwie Foldbot firmy SquareTrade. Rezultat? Jej zawias uległ uszkodzeniu po 27 tysiącach prób. Teoretycznie oznacza to, że sprawdzając telefon 35 razy dziennie, powinien się on zepsuć już po 2 latach.

Wytrzymałość Motorli Razr

W zeszłym roku CNET użył tego samego urządzenia do przetestowania Samsunga Galaxy Fold. Jego test wypadł znacznie lepiej, smartfon wytrzymał 120 tysięcy cykli, po czym uszkodził się zarówno zawias, jak i ekran. Jest to więc znacznie lepszy wynik niż w przypadku Motoroli. Oczywiście według jednego z testów ekran Samsunga padł po 18 tysiącach, jednak to wynikało z nagrzania wyświetlacza w miejscu zgięcia. Warto także zauważyć, że Motorola miała łatwiej. O ile Fold składał się całkowicie, tak Razr był składany jedynie do połowy. Mimo to zawiódł znacznie szybciej. Chociaż warto podkreślić, że po uszkodzeniu zawiasu ekran wciąż pracował bez zarzutu.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Tłumacz Google w końcu dostaje ciemny motyw

Sugeruje to więc, że mechanizm w najnowszej Motrololli zawodzi, a na pewno jest gorszy niż w Galaxy Fold. Warto jednak pamiętać, że test zakłada ciągłą pracę mechanizmu. W takim wypadku ilość cykli, które wytrzyma, może być zauważalnie mniejsza, niż przy sporadycznym otwieraniu i zamykaniu. Możliwe więc, że mechanizm przetrwa znacznie więcej, niż wynika z testu. Z drugiej strony warto podkreślić, że warunki, w jakich ten się odbywał, były dość czyste. Nie można wykluczyć, że pod wpływem pyłu mechanizm może ulec uszkodzeniu po znacznie mniejszej ilości cykli. Nie wiadomo także czy testowany egzemplarz nie był w jakimś stopniu wadliwy. Albo odwrotnie — nie wiadomo, czy nie cechował się nadzwyczajną wytrzymałością jak na ten model. Ten test, mimo że daje sporo do myślenia, tak naprawdę nie mówi nic o tym, jak Motrola Razr będzie się zachowywała przy normalnym użytkowaniu. Może być lepiej, może być gorze.

Źródło: Engedget, CNET


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x