Tydzień temu informowaliśmy Was o planach na przyszłość Electronic Arts. Tym razem poznaliśmy prawdopodobnie plany wydawnicze Ubisoftu na przyszły rok fiskalny. Jak się okazuje, francuska firma planuje wydać w tym okresie aż 5 tytułów AAA. Wszystkie gry trafią również na konsole nowej generacji.

Ubisoft podsumował ostatni kwartał 2019 roku

plany wydawnicze Ubisoftu

Niestety, ale na tę chwilę nie wiadomo, jakie gry AA Ubisoft zamierza wydać w tym roku. Można się jednak spodziewać, że wśród nich znajdą się nowe tytuły z serii Just Dance czy Roller Champions. W raporcie finansowym francuskiego giganta znalazły się jednak informacje na temat gier AAA. Sam Ubisoft nie potwierdził wszystkich pozycji, ale wiadomo, że w przyszłym roku fiskalnym będziemy mieli możliwość zagrania w takie tytuły jak Watch Dogs: Legion, Gods and Monsters oraz Rainbow Six: Quarantine. Dwa pozostałe tytuły owiane były tajemnicą, jednak niespodzianka szybko została zepsuta przez Jasona Schreiera z Kotaku. Poinformował on na swoim Twitterze, że Ubisoft planuje wydać kolejne części Assasin’s Creed oraz Far Cry. Szkoda, że firma nie zdecydowała się na powrót do przygód Sama Fishera. Fani Splinter Cell od dawna czekają na nową część gry.

Zobacz też: Kingdom Come: Deliverance – nie kupuj tej gry, bo już za kilka dni będzie dostępna za darmo

W podobnej sytuacji jest Beyond Good and Evil 2. Szef Ubisoftu Yves Guillemot zapowiedział, że debiutu nowej odsłony serii nie należy spodziewać się w najbliższym czasie. Wiadomo więc, że gra najprędzej pojawi się po 31 marca 2021 roku. Z raportu finansowego Ubisoftu wynika, że firma najwięcej gier sprzedaje w Stanach Zjednoczonych, a najpopularniejszą platformą jest PlayStation 4. Prezes firmy podkreślił, że ostatni kwartał roku przyniósł straty w porównaniu z 2018 rokiem, ale wpływ na to miały opóźnione premiery kilku dużych produkcji. Na pewno swoją cegiełkę dołożyło również słabo dopracowane gry, z Ghost Recon: Breakpoint na czele. Gra zebrała bardzo niskie oceny wśród recenzentów, a gracze narzekali na kopiowanie rozwiązań z innych tytułów studia. Czy tak ambitne plany wydawnicze Ubisoftu nie spowodują, że kolejny raz dostaniemy kopie poprzednich części gier, tylko w innej oprawie graficznej? Miejmy nadzieję, że firma nauczyła się na swoich błędach i będziemy mogli zagrać w najbliższych miesiącach w udane tytuły.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.