Jeżeli nie wiecie, jak wyłączyć autoplay na Netflix, to przychodzimy wam z pomocą. Platforma VOD właśnie udostępniła opcję, o którą wielu jej użytkowników prosiło od dawna. Na szczęście w końcu Netflix posłuchał ich próśb i można już to zrobić.

Jak wyłączyć autoplay na Netflix
Fot. Netflix

Funkcja autoplay na Netflix jest wyjątkowo wygodna w chwili, kiedy oglądamy ciągiem jeden serial i nie chce nam się szukać pilota czy przycisku na ekranie. Problem pojawia się wtedy, kiedy chcemy obejrzeć napisy końcowe (bo np. spodobała nam się muzyka), ale zostaje nam to brutalnie przerwane przez kolejny epizod. To jedna z funkcji, bo Netflix automatycznie uruchamia trailery swoich produkcji z katalogu, co jest o wiele bardziej problematyczne.

Jak wyłączyć autoplay na Netflix?

Trailery, które uruchamiają się samoistnie, to prawdziwa zmora serwisu. Czasem się przydają, kiedy chcemy zobaczyć próbkę danej produkcji, ale zazwyczaj są przeszkodą podczas przeglądania katalogu. Teraz już nie ma konieczności, by je oglądać. Obie opisane tutaj funkcje można łatwo i szybko dezaktywować na każdym z profilów, które przypisane są do platformy. Jak wyłączyć autoplay na Netflix?

  • Zaloguj się do platformy Netflix przez przeglądarkę.
  • Wybierz „Manage Profiles” (Zarządzanie profilami).
  • Wybierz profil, na którym chcesz wprowadzić zmiany.
  • Odznacz, którąś z opcji – Autoplay kolejnego epizodu lub Autoplay zapowiedzi w przeglądarce.

Zobacz też: Najgorsze filmy na Netflix – TOP 5

Jak widać, możliwość jak wyłączyć autoplay na Netflix, jest banalnie prosta. Platforma zaznacza jednak, że może minąć chwila czasu, zanim zmiany zostaną wprowadzone na naszym koncie. Dobra informacja jest za to taka, że będą działały od razu na wszystkich urządzeniach i nie trzeba będzie tego robić osobno dla np. telewizora i smartfona. Platformie sporo czasu zajęło wprowadzenie zmian w życie, ale dobrze, że w końcu udało się to zrobić. Trailery, które uruchamiały się samoczynnie, potrafiły mocno denerwować, a szczególnie w nocy, kiedy chciało się po prostu przejrzeć katalog Netflix, a nie budzić wszystkich domowników.

Źródło: Netflix

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.