ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ericsson 5g we francji

Firma Ericsson zbuduje sieć 5G we Francji dla operatora Orange

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Ericsson poinformował dzisiaj o wdrażaniu sieci 5G we Francji. Firma została wybrana do tego zadania przez Orange France. Oprócz budowy sieci w nowym standardzie Ericsson zmodernizuje także sieci 2G, 3G oraz 4G.

Sieć 5G będzie wdrażana we Francji przez firmę Ericsson

ericsson 5g we francji

Ericsson został głównym dostawcą dla sieci Orange we Francji na okres pięciu lat. Firma ma wdrożyć sieci radiowego dostępu 5G w trzech głównych regionach kraju. Ericsson zmodernizuje także już istniejące sieci starszych generacji. Są to sieci w standardach 2G, 3G oraz 4G. Partnerstwo między Orange a Ericsson mówi także o konserwacji sieci. Oprócz całkiem nowych mobilnych usług szerokopasmowych dla klientów mobilnych, 5G może odmienić biznes, przemysł i społeczeństwo. Ericsson będzie ściśle współpracować z Orange France, aby stało się to rzeczywistością oraz aby klienci doświadczyli korzyści płynących z 5G – powiedział Arun Bansal reprezentujący Ericssona.

Czytaj także: Play jako pierwszy w Polsce uruchamia komercyjnie swoją sieć 5G

Wdrażanie sieci 5G przez firmę Ericsson ma się rozpocząć najszybciej jak to możliwe. Chodzi o to, żeby operator Orange był gotowy do uruchomienia usług 5G, gdy tylko zostaną udostępnione konieczne częstotliwości. Ericsson angażuje się w rozwój sieci 5G także w innych regionach. Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że firma chce wybudować w Warszawie nową stację bazową, która pozwoli przetestować działanie dronów w obrębie sieci 5G. W tych działaniach uczestniczą również inne podmioty. Chodzi dokładnie o Orange Polska oraz o Instytut Łączności. Stacja będzie korzystała z częstotliwości testowych udostępnionych przez UKE.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy