Okazuje się, że Apple Watch jest popularniejszy od szwajcarskich zegarków, czyli synonimu klasy i jakości. Klasyczne czasomierze zdają się powoli odchodzić w zapomnienie, a przynajmniej jeżeli chodzi o nowego konsumenta, dla którego ważniejsze są funkcję smart, niż sam wygląd czy prestiż urządzenia. Apple Watch stara się łączyć te obie rzeczy i wygląda na to, że jest na dobrej drodze do całkowitej dominacji w tym segmencie.

Apple Watch jest popularniejszy od szwajcarskich zegarków
Fot. Apple / Apple Watch

Wieszczono, że inteligentne zegarki to jedynie krótkotrwała moda, która przeminie równie szybko, jak się pojawiła. Jednak od wielu lat obserwujemy to, jak na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele od coraz to większej ilości producentów. Mamy przecież nie tylko Apple, ale i Samsunga, Huawei czy nawet Xiaomi. Jednak król jest tylko jeden i jeżeli chodzi o smartwatche, to jest nim Apple. Teraz udało mu się pokonać klasyków.

Apple Watch jest popularniejszy od szwajcarskich zegarków

Raport, który został opublikowany przez Strategy Analytics, dość jasno pokazuje, że rynek już zweryfikował to, czego potrzebują klienci. Apple Watch jest popularniejszy od szwajcarskich zegarków i to od wszystkich razem wziętych. Wprawdzie firma z Cupertino nie podzieliła się dokładnymi danym odnośnie sprzedanych sztuk smartwatcha, to Strategy Analytics dokonało swoich obliczeń. Według nich w 2019 roku na rynek trafiło 31 milionów sztuk Apple Watch. Szwajcarskie zegarki znalazły swoich nabywców łącznie w ilości 21 milionów. I mówimy tutaj o wszystkich firmach ze Szwajcarii.

Zobacz też: Netflix zmienia kodeki dla Androida

Strategy Analytics nie wzięło wprawdzie pod uwagę producentów z Japonii czy innych części świata, ale przedstawione wyniki pokazują pewien trend. Oczywiście część konsumentów nie będzie chciała porzucić klasycznych zegarków, które nie bez powodu kojarzą się ze stylem oraz elegancją. Kolejni wybiorą zarówno np. Apple Watch, jak i Montblanc, a do tego dołożą jeszcze opaskę sportową do biegania. I choć obecnie Apple Watch jest popularniejszy od szwajcarskich zegarków, to ich producenci chyba nie mają powodów do obaw, bo klientów zawsze znajdą. Nawet pomimo tego, że co roku sprzedają swoich produktów mniej.

Źródło: Strategy Analytics / 9to5mac

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.