ZTE Axon 10s Pro specyfikacja

ZTE chce, żeby Axon 10s Pro był najlepszy w każdym calu

2 minuty czytania
Komentarze

Okazuje się, że ZTE chce zaprezentować flagowca, któremu nie będzie można nic zarzucić. Producent nie oszczędza w żadnej kwestii, jeśli chodzi o jego parametry. I nie chodzi tu tylko o zarzucenie nas wysokimi cyframi. Nadchodzący ZTE Axon 10s Pro najzwyczajniej korzysta z najnowocześniejszych technologii dostępnych obecnie na rynku. Dlatego też niech nie zwiedzie Was to, że od poprzednika różni się jedynie literą s w nazwie. Jest to pełnoprawny następca, który będzie się wyróżniał nawet wśród innych tegorocznych flagowców.

ZTE Axon 10s Pro specyfikacja

ZTE Axon 10s Pro specyfikacja

Zacznijmy jednak od początku. Jego sercem jest układ Snapdragon 865. Oczywiście będzie to raczej standard w najwyższej półce 2020 roku. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że będzie on wspierany przez 12 GB RAM LPDDR5. Oczywiście taki rozmiar pamięci operacyjnej w smartfonach nie jest niczym nowym. Jednak mówimy tu o układach nawet dwukrotnie szybszych od poprzedników. Samo to zapewni to skok szybkości wykonywania wielu operacji względem smartfonów o teoretycznie takim samym rozmiarze pamięci. Jeśli zaś chodzi o pamięć masową, to producent zaoferuje pojemność 256 GB. I znowu: widzieliśmy już znacznie więcej miejsca na pliki w telefonach. Jednak tutaj ZTE postawiło na jakość, a nie ilość. Dostaniemy więc układ UFS 3.0. Nie jest to najnowszy układ, ale to dlatego, że premiera nowszej wersji, czyli UFS 3.1 miała miejsce zaledwie kilka dni temu.

Zobacz też: LG nie pojawi się na tegorocznych targach MWC z popularnego powodu

Jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu, to producent postawił na 6,47-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+. Pokrywa on aż 92% miejsca przedniego panelu urządzenia. Dodatkowo został w nim zatopiony czytnik linii papilarnych. Smartfon oferuje baterię o przyzwoitej pojemności 4000 mAh z szybkim ładowaniem w technologii Quick Charge 4+. Warto podkreślić, że jest to najnowocześniejsza technologia szybkiego ładowania od firmy Qualcomm. Z tyłu znajdziemy potrójny aparat fotograficzny. Ma on 48-megapikselowy obiektyw główny o przysłonie f/1,7. 20-megapikselowy obiektyw szerokokątny o polu widzenia 125 stopni i przysłonie f/2,2. Zwieńczeniem całości jest 8-megapikselowy teleobiektyw o przysłonie f/2,4. Samodzielne wycięcie w urządzeniu posiada kamerę 20-megapikselową z przysłoną f/2,0. Dodatkowo dostaniemy także głośniki stereo z obsługą technologii DTX X Ultra, Wi-Fi 6 i Bluetooth 5. Jeśli bym się czegoś czepiał to tego, że startuje on z Androidem 9 Pie, oraz nie posiada portu JACK 3.5 mm.

Źródło: Gizmochina

Motyw