ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Chrome 79 naprawione

Trzy nowe rodzaje reklam będą już wkrótce domyślnie blokowane w Google Chrome. I bardzo dobrze!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Google to prawdziwy gigant, którego ogromna część przychodów pochodzi z wyświetlanych w internecie reklam. Nie oznacza to jednak, że firma stosuje wszystkie chwyty, aby zarobić. Wręcz przeciwnie – Google stawia na nieinwazyjne reklamy, które nie mają na celu zirytować użytkownika. Już za kilka miesięcy trzy nowe rodzaje reklam będą domyślnie blokowane w przeglądarce Chrome – właściciele stron internetowych mają jeszcze czas, aby je zastąpić. Nie da się ukryć, że to wspaniała wiadomość.

Google Chrome nie będzie tolerowało natrętnych reklam – idą zmiany

Kilka lat temu została powołana Koalicja na rzecz lepszych reklam, która teraz na podstawie badań poinformowała, że właściciele stron internetowych powinni zaprzestać wyświetlania trzech nowych rodzajów reklam.

Pierwszy typ to reklama wideo trwająca dłużej niż 31 sekund, wyświetlana przed filmem i niedająca się pominąć. Druga kategoria to reklamy wideo pojawiające się w trakcie filmów o dowolnym czasie trwania. Trzecim i zarazem ostatnim typem reklam, które już wkrótce będą domyślnie blokowane w Google Chrome, są kreacje graficzne lub tekstowe, które pojawiają się na górze odtwarzanego filmu, na środku lub po prostu zakrywają ponad 20% oglądanego wideo.

Zobacz także: Chcesz zrealizować w aptece e-receptę? Nie musisz podawać numeru PESEL na głos

Wymienione typy reklam będą domyślnie blokowane w przeglądarce Google Chrome od 5 sierpnia 2020 roku. Co ciekawe, Google obiecało, że także YouTube zostanie sprawdzone pod względem zgodności z nowymi standardami.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy