W skład serii Redmi K30 wchodzą Redmi K30 i Redmi K30 Pro. Chińska firma zaprezentowała do tej pory jedynie model bez Pro w edycjach 4G i 5G. Plotki otaczające serię Redmi K30 Pro sugerują, że zostanie on oficjalnie zaprezentowany w marcu. To dosyć sporo czasu, jednak kilka szczegółów dotyczących smartfona pojawiło się dzięki ostatnim przeciekom. Dzisiaj Chin podzielił się kilkoma kluczowymi informacjami na temat pojemności baterii i maksymalnej prędkości ładowania dla nadchodzącego Redmi K30 Pro.

Redmi K30 Pro będzie flagowcem

Redmi K30 Pro będzie flagowcem

Według jego informacji przedprodukcyjna bateria smartfona ma pojemność około 4700 mAh. Jest to nieco więcej niż w przypadku wariantu podstawowego, który oferuje pojemność 4500 mAh. Kolejną zmianą na plus jest szybkie ładowanie. To ma oferować moc do 33 W, czyli o 3 W większą niż Redmi K30 5G. Poza wymienionymi wyżej szczegółami informator zdradził jeszcze kilka szczegółów. Między innymi to, że wyświetlacz zastosowany w smartfonie nie będzie miał żadnych otworów. Oznacza to, że w przypadku modelu Pro Xiaomi zdecydowało się na powrót mechanizmu wysuwania aparatu selfie zza ekranu. Ten ma natomiast zostać wykonany w technologii AMOLED. 

Zobacz też: NASA zamierza monitorować stan powietrza całego kontynentu dzięki satelicie

Jeśli chodzi o aparat, to ma on oferować takie same parametry jak model podstawowy. To oznacza:

Poczwórny aparat z modułem głównym Sony IMX686 64 Mpix o przysłonie f/1,89 i rozmiarze sensora 1/1,73″ z możliwością łączenia 4 pikseli w 1. Aparat szerokokątny 8 Mpix z 120-stopniowym polem widzenia. 5 Mpix obiektyw makro, 2 Mpix czujnik głębi. Dodatkowo jest on wspierany przez podwójną lampę błyskową i oprogramowanie z Mi Note 10. Jego dodatkowe funkcje to: AI Scene Camera, Super Night Scene 2.0, tryb filmowy, tryb profesjonalny, rozmycie tła, nagrywanie wideo 30 klatek na sekundę 4K i wideo 1080p slow-motion przy 120 klatkach na sekundę.

Ponadto smartfon ma zostać wyposazony w 8 GB pamięci operacyjnej oraz najnowszy układ Snapdragon 865. Całość na natomiast działać pod kontrolą Androida 10 z nakładką MIUI 11.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.