Realme z LPDDR5

Realme skupi się nie tylko na ilości RAM-u, ale i na szybkości

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Dziś rano wiceprezes ds. globalnego marketingu firmy Realme ujawnił, że firma wkrótce wprowadzi na rynek flagowy smartfon 5G. Obsługa sieci najnowszej generacji nie będzie jednak jego jedynym atutem. Smartfon zostanie wyposażony w niezwykle szybkie układy pamięci operacyjnej w technologii LPDDR5. Dodatkowo producent potwierdził swoją obecność na targach MWC 2020. Właśnie wtedy ma zaprezentować swój najnowszy smartfon. 

Realme z LPDDR5

Realme z LPDDR5

Informacja o zastosowanym typie pamięci operacyjnej co prawda nie pochodzi z oficjalnego kanału informacyjnego producenta. Jednak trafiła do sieci za pośrednictwem prywatnego konta wiceprezesa ds. globalnego marketingu na portalu Weibo. Można więc ją spokojnie uznać za pewną informację. Co ciekawe kilka tygodni temu prezes Xiaomi podkreślił, że łączność 5G powinna iść w parze z szybkimi pamięciami. Jak widać, Realme wzięło sobie tę radę mocno do serca. To akurat nie powinno nikogo dziwić. Realme jest wręcz znane z tego, że jest zapatrzone w Xiaomi i stara się postępować tak samo, jak ten producent w niemal każdej kwestii. Co najważniejsze ten plan wyraźnie się sprawdza.

Zoabcz też: Motorola razr rozebrana – to smartfon prawie nie do naprawy

Micron Technology, znany producent układów pamięci, ogłosił, że dostarcza pierwsze na świecie masowo produkowane układy DRAM DDR5 o niskiej mocy. Prawdopodobnie to właśnie one trafią do flagowego smartfonu Realme. Warto także przypomnieć, że smartfon oznaczony numerem modelu RMX2025 uzyskał certyfikat Ministerstwa Przemysłu i Informatyki. Spekuluje się, że chodzi o to samo urządzenie. To oznacza, że tym flagowcem najprawdopodobniej będzie Realme X50 Pro 5G.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy