samsung-galaxy-tab-101

Samsung wprowadzając do sprzedaży Galaxy Taba 10.1, poinformował, że z racji bardzo napiętego harmonogramu nie było możliwe przygotowanie nakładki TouchWiz UX dla systemu Honeycomb 3.1. Aktualizacja miała się pojawić w kolejnych miesiącach – tak też się stało.

Na krótko przed wprowadzaniem Galaxy Taba 10.1 do sprzedaży Samsung stanął przed wyborem – udostępnić urządzenie z systemem Honeycomb 3.1, ale pozbawionym nakładki TouchWiz UX, czy może przełożyć datę premiery i spokojnie przygotować ten charakterystyczny element wszystkich urządzeń Samsunga z Androidem.

Konkurencja na rynku tabletów z Androidem jest coraz większa – naturalnym wyborem okazało się czasowe zrezygnowanie z nakładki na interfejs. Taki obrót sytuacji spotkał się z dość dużym zadowoleniem części osób, które nie przepadają za interfejsem Samsunga. Producent dotrzymał jednak słowa i ostatnio udostępnił specjalną aktualizację.

Użytkownicy Galaxy Taba 10.1 w wersji WiFi, którzy zdecydowali się zainstalować paczkę Samsunga, mieli dość mieszane uczucia. Większość rzeczy działała, jednak bardzo wyraźne stało się to, że w niektórych sytuacjach system operacyjny działał dużo wolniej, co przekładało się na pogorszenie komfortu użytkowania. Niektóre osoby wspominały o problemach z funkcjonowaniem Samsung Media Hub i połączeniami WiFi.

W związku z tym, pojawiły się nieoficjalne informacje, że Samsung wstrzymał udostępnianie aktualizacji – osoby, które odłożyły instalację na później, nie mają już możliwości pobrania jej. Prawdopodobnie coś musi być na rzeczy i koreański producent zabrał się za poprawianie błędów, z którymi spotkali się użytkownicy.

Niektórzy posiadacze Samsunga Galaxy Tab 10.1 byli niezadowoleni do tego stopnia, że rozważali odinstalowanie aktualizacji z TouchWiz UX. Niestety, nie najlepszą wiadomością jest to, że aktualizacji nie można cofnąć, przywracając wygląd systemu Honeycomb do poprzedniego stanu.

źródło: AndroidCommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula