Samsung Electronics zamyka tymczasowo swój flagowy sklep Samsung Experience znajdujący się Szanghaju. Firma podjęła taką decyzję w obliczu rosnących obaw związanych z rozprzestrzenianiem się groźnego koronawirusa. Raport został po raz pierwszy opublikowany przez południowokoreańską sieć medialną Yonhap News Agency. Olbrzymi, bo aż 800-metrowy sklep Samsung Experience w Szanghaju został otworzony w październiku 2019 roku. Jego celem jest zainteresowanie Chińczyków na nowo produktami firmy.

Samsung Experience w Chinach zamknięte z powodu epidemii

Samsung Experience Chiny

Zgodnie z publikacją, jest to krok zapobiegawczy Samsunga. Firma zamierza wznowić działalność od 9 lutego, choć termin ten może zostać przesunięty w zależności od sytuacji w Chinach. Wraz z pojawieniem się koronawirusa wielu producentów zamknęło działalność częściowo lub całkowicie. Dodatkowo pierwotnie produkcja została opóźniona przez chińskie obchody Nowego Roku, co tylko dołożyło swoją cegiełkę. Co gorsza, cała ta sytuacja wpływa także na produkcję smartfonów. Samsung i tak jest w komfortowej sytuacji, ponieważ większość jego smartfonów powstaje poza Chinami. 

Zobacz też: Poznaliśmy najwydajniejsze smartfony stycznia według AnTuTu

Znacznie gorzej sytuacja wygląda w przypadku pozostałych producentów smartfonów. Ci w dużej mierze są uzależnieni od Państwa Środka. Warto zaznaczyć, że ponad 70% wszystkich inteligentnych telefonów powstaje właśnie w Chinach. Znaczna część jest wytwarzana także w Indiach, jednak wirus dotarł już także tam. Rynek smartfonów może w znacznym stopniu ucierpieć z powodu tej niespodziewanej epidemii. Miejmy nadzieję, że władze dość szybko się uporają z tym problemem.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.