Koniec Flasha jest bliski. I to bardzo dobra wiadomość. Jest to w końcu technologia bardzo słabo zoptymalizowana, ociężała i pełna luk. Korzystanie z flasha nigdy nie było przyjemne, wygodne ani bezpieczne. Strony, które zostały od podstaw oparte na tej technologii, były przyczyną wybuchów agresji wielu osób. Mimo to za pomocą flasha powstało wiele gier i animacji. Te natomiast są zbiorem kultury internetu. Bawiły, czasem uczyły, opisywały świat takim, jakim widzieli go ich twórcy w tamtym okresie. Dlatego też wyraziłem pod jednym z wcześniejszych wpisów następujące życzenie:

Mam jednak nadzieję, że ktoś zarchiwizuje treści w niej stworzone.

No cóż, mogłem zażyczyć sobie willę z basenem i miliony na koncie, albo przynajmniej wypasioną klatkę dla chomika…

Flashpoint

Okazuje się bowiem, że zostało ono spełnione. Z drugiej strony stało się tak pewnie dlatego, że wiele osób tego chciało, a część z nich przeszła do działania. Wszystko dzięki BlueMaxima, które stworzyło narzędzie o nazwie Flashpoint. Fani komiksów z uniwersum DC zapewne docenią nawiązanie. Pozostałych natomiast powinno ucieszyć ponad 38 tysięcy zarchiwizowanych gier Flash i 2400 animacji. Co jednak ważniejsze można je uruchamiać i to nawet na przeglądarkach bez wsparcia dla Flasha. Wszystko dlatego, że Flashpoint wykorzystuje oprogramowanie open-source i sporą ilość sprytnych rozwiązań. To umożliwiło naśladowanie Adobe Flash nie korzystając z niego.

Zobacz też: Filmy i seriale, które znikną z Netflixa w ciągu miesiąca

Flashpoint posiada dwa warianty: Flashpoint Ultimate i Flashpoint Infinity. Flashpoint Ultimate zawiera możliwość umieszczania plików i całe archiwum gier, w które można grać w trybie offline. Oczywiście, jeśli ktoś chce je pobrać. Całość zajmuje 300 GB, co w dzisiejszych czasach nie robi większego wrażenia. Flashpoint Infinity jest bardziej minimalistyczny i pozwala jedynie na rozgrywkę i pobieranie tytułów.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.