Instagram jest jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Właścicielem platformy jest Facebook, który nieustannie ją ulepsza – dopiero co pisałem, że do komunikatora Instagrama zmierza funkcja znana z Messengera, a teraz dowiedzieliśmy się, że na portalu pojawiła się kolejna, ciekawa nowość.

GIF-y w odpowiedziach na Instagramie – firma chwali się nowością w aplikacji

Instagram cały czas dostaje większe lub mniejsze nowości. Dzisiejsza zdecydowanie należy do tej drugiej kategorii, choć wielu użytkowników z pewnością się z niej ucieszy. Mianowicie, do Instagrama trafiła funkcja umożliwiająca odpowiadanie GIF-ami na relacje obserwowanych osób. Dostęp do bazy tego typu plików zapewnia znany serwis GIPHY.

Zobacz także: Kolejne złośliwe aplikacje zostały odkryte w Google Play – oszukują użytkowników na pieniądze!

Opisywana funkcja jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji na Androida i iOS, więc aby móc z niej korzystać, upewnijcie się, że używacie aktualnego wydania Instagrama. Oczywiście możliwość odpowiadania GIF-ami na tzw. stories to nic wielkiego, jednak sądząc po komentarzach pod umieszczonym powyżej tweetem, sporo osób ocenia nowość pozytywnie. GIF-y dostarczane przez GIPHY są już dostępne od dawna w takich aplikacjach jak Facebook, Messenger czy Twitter, więc nic dziwnego, że także w Instagramie zaczęły być one wykorzystywane na szerszą skalę. Dotychczas we wspomnianej aplikacji pliki GIF można było przesyłać jedynie w wiadomościach prywatnych.

Źródło: PhoneArena, Twitter (@Instagram)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.