Messenger Kids kontrola rodzicielska

Facebook daje większą kontrolę rodzicom nad kontami ich dzieci

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

W 2017 roku Facebook uruchomił swoją aplikację Messenger Kids. Jej głównym celem jest udostępnienie młodszym dzieciom umiejętności korzystania z technologii cyfrowej, zapewniając im jednocześnie bezpieczne miejsce do łączenia się i rozmawiania z przyjaciółmi. A także oswajanie najmłodszych z Facebookiem. Od tego czasu zaobserwowano jednak kilka błędów w zabezpieczeniach. Serwis, aby rozwiązać ten palący problem, postanowił zmodyfikować możliwości kontroli rodzicielskiej.

Messenger Kids z większą kontrolą rodzicielską

Messenger Kids kontrola rodzicielska

Nowe funkcje dają rodzicom swobodę decydowania, co jest odpowiednie dla ich dziecka i jak bardzo chcą mieć na nie oko. Rodzice mogą teraz przeglądać ostatnie kontakty i historię rozmów na czacie, oglądać zdjęcia i filmy, które dzieci udostępniły i otrzymały. Dostaną także dostęp do listy działań podejmowanych przez dziecko oraz będą mogli je blokować. Mogą także zdalnie wymusić wylogowanie dziecka z usługi. Kolejnym udogodnienie jest możliwość pobierania informacji o dziecku. Działa to podobnie jak pobieranie własnych informacji z serwisu. W ich skład wchodzi lista kontaktów dziecka, a także wszystkie wiadomości, zdjęcia i filmy, które wysłało lub otrzymało.

Zobacz też: Ile dotychczas zarobili programiści dzięki Google Play? Firma podaje liczby

Co ważne, dzieci zostaną powiadomione przez aplikację, gdy zostaną poproszone o podanie tych informacji, co pomoże złagodzić pytania dotyczące naruszania prywatności. Messenger Kids jest interesującą częścią imperium Facebooka. Bez reklamy lub zakupów w aplikacji nie ma możliwości, aby firma zarabiała pieniądze bezpośrednio z aplikacji. Ma ona jednak wychować następne pokolenie użytkowników Facebooka. Jest to więc inwestycja w przyszłość.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy