tauron internet w szkołach

Tauron chce zapewnić internet w szkołach. Chodzi o 438 placówek

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Firma Tauron chce zapewnić internet w 438 szkołach oraz w ponad 100 000 gospodarstw domowych. Inwestycja ma poprawić dostęp do sieci w tych polskich gminach, gdzie jest z nim najgorzej. Potrzebna infrastruktura jest budowana w dużej mierze dzięki przyznanym funduszom z Unii Europejskiej.

Internet w 438 szkołach – inwestycja Taurona

Działania firmy są skoncentrowane na budowie szkieletowej sieci światłowodowej o długości 5500 km. Budowane są też instalacje wewnętrzne w szkołach. Obecnie inwestycja jest już prawie na półmetku. Wszystkie z 438 placówek oświatowych mają być podłączone do sieci w III kwartale 2020 roku. Tauron chce zapewnić internet w szkołach, ale to nie wszystko.

tauron internet w szkołach

Drugim aspektem inwestycji jest podłączenie do światłowodu w 102 000 gospodarstw domowych. Dzięki temu z szerokopasmowego internetu będą mogli korzystać ludzie mieszkający w gminach, które stanowią białe plamy na internetowej mapie Polski. Tauron otrzymał na te działania 187 mln zł dofinansowania. To prawie 3/4 potrzebnej kwoty. Według harmonogramu, z końcem kwietnia zrealizujemy pierwszy kamień milowy tj. 25% zaplanowanej sieci światłowodowej we wszystkich obszarach budowy. Rozpoczęliśmy już prace związane z realizacją pierwszych odcinków sieci liniowej we wszystkich lokalizacjach. W Katowicach wybudowaliśmy 20 km sieci światłowodowej – częściowo na słupach Tauron Dystrybucji, a częściowo w kanalizacji obcego operatora – tłumaczy Krzysztof Krywko z Centrum Usług Biznesowych Taurona.

Czytaj także: Pierwszy samoobsługowy sklep w Polsce – jest otwarty 24/7

Całość prac ma zostać zakończona w 2021 roku. Indywidualne gospodarstwa domowe otrzymają jednak dostęp do sieci po zawarciu umów z detalicznymi operatorami. Tauron bowiem, choć wybuduje samą sieć, nie będzie świadczyć na niej usług telekomunikacyjnych dla prywatnych klientów.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy