CyanogenMod

Zdecydowana większość zaawansowanych użytkowników smartfonów z Androidem doskonale wie czym jest CyanogenMod. Twórca jednego z najlepszych ROM-ów poinformował ostatnio, że rozpoczął współpracę z Samsungiem. Co to oznacza dla zwykłych użytkowników?

Zespół programistów pracujących w ramach projektu CyanogenMod cieszy się bardzo dużym szacunkiem wśród społeczności użytkowników Androida. Jeden z najlepszych niestandardowych ROM-ów jest dla wielu osób wzorem tego, jak sprawnie i płynnie powinien działać system Google. Do tej pory z CM skorzystało ponad 500 tys. osób.

Aktualnie z CyanogenModa mogą korzystać użytkownicy kilkunastu różnych smartfonów, otrzymując w ten sposób dostęp do najnowszych wersji Androida, a co za tym idzie – do licznych usprawnień mających ogromny wpływ na szybkość działania, jak i nowych funkcji, które są sukcesywnie dodawane przez programistów Androida.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła informacja dotycząca tego, że twórca projektu CyanogenMod rozpoczął współpracę z koncernem Samsung. Steve Kondik będzie pełnił funkcję inżyniera oprogramowania. Koreański producent w ten sposób pozyskał bardzo doświadczoną osobę, co może mieć duże znaczenie dla użytkowników smartfonów z logo Samsunga.

Steve Kondik zapytany, czym konkretnie będzie się zajmował, odpowiedział dość enigmatycznie, że jego zadaniem będzie sprawienie, aby „Android był fajniejszy”. Bardzo prawdopodobne jest to, że dzięki doświadczeniu Kondika Samsung znajdzie się w czołówce producentów najszybciej dostarczających aktualizacje systemowe.

Ten ruch ze strony Samsunga jest bardzo wyraźnym potwierdzeniem tego, że producentowi zależy na wprowadzeniu usprawnień, które z całą pewnością zauważą i odczują użytkownicy smartfonów z Androidem. Nie wiadomo jednak, czy wszystkie odważne pomysły i propozycje ze strony Steve’a Kondika będą spotykać się z aprobatą ze strony Samsunga.

źródło: AndroidAndMe

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula