OnePlus to firma, która ma w swoim portfolio jedynie smartfony z najwyższej półki wydajnościowej, które charakteryzują się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Producent staje się coraz popularniejszy, a w jednym kraju został teraz oficjalnie „królem flagowców”. Nie da się ukryć, że to nie lada osiągnięcie, którego wiele firm z pewnością zazdrości.

OnePlus to marka premium numer jeden na bardzo ważnym rynku

OnePlus Indie

OnePlus cieszy się sporym zainteresowaniem na całym świecie. Jest jednak jeden rynek, na którym producent radzi sobie szczególnie dobrze. Mówiąc bardziej precyzjnie – firma analityczna CounterPoint Research poinformowała, że OnePlus posiada już 33% udziału w rynku smartfonów premium w Indiach. To z kolei czyni Chińczyków liderem w tej kategorii.

Zobacz także: [Promocje dnia] Motorola One Action, Huawei Watch GT Active, Xiaomi Mi Air Purifier 3H i więcej w super cenach!

Nie da się ukryć, że jest to ogromne osiągnięcie, zważając na to, jak ogromnym rynkiem są rozwijające się Indie. Należy wziąć jednak pod uwagę fakt, że analitycy z CounterPoint Research za „smartfony premium” uważają urządzenia wycenione na więcej niż 30000 rupii indyjskich, co przekłada się na około 1630 zł. Telefony z tej właśnie kategorii zaliczyły 29-procentowy wzrost sprzedaży z roku na rok. Nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować OnePlusowi niemałego osiągnięcia i życzyć mu dalszych sukcesów – firmie udało się wyprzedzić m.in. takich gigantów jak Samsung czy Apple, a to już nie byle co.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.