Uber zdecydował się na zawieszenie kilku kont należących do użytkowników, którzy są podejrzani o narażenie na działanie koronawirusa. Firma wydała oświadczenie, powiadamiając użytkowników, że musi działać w oparciu o zasady bezpieczeństwa. W tej chwili konta, które zostały zawieszone, uniemożliwiają branie kursów. Miejmy nadzieję, że korporacje taksówkarskie pójdą jego śladem. Przebywanie z zarażonym w małej kabinie samochodu znacznie podnosi ryzyko zarażenia w stosunku do mijania takiej osoby na ulicy.

Uber blokuje konta osób z podejrzeniem koronawirusa

Uber koronawirus

Blokada ta objęła 240 użytkowników z Meksyku. Uber poinformował w swoim oświadczeniu, że otrzymał istotne informacje, że kierowcy byli podejrzewani o zakażenie koronawirusem. Informacje te pochodzą bezpośrednio od Wydziału Zdrowia miasta Meksyk. Nie ma więc mowy o nieuczciwym zagraniu wobec kierowców. Każdy z nich dostał także stosowną informacjeę podającą przyczynę nałożenia blokady:

Ze względów bezpieczeństwa twoje konto zostało zablokowane.

Zobacz też: Aktualizacja oferty Netflixa – co dziś dodano?

W celu uzyskania aktualnych informacji na temat statusu koronawirusa i osób, które mogą być narażone na jego działanie, Uber poinstruował kierowców, że mogą skontaktować się z meksykańską jednostką wywiadu epidemiologicznego i zdrowia (UIES) w celu uzyskania dodatkowych informacji lub zgłoszenia objawów. Meksyk nie ma żadnych potwierdzonych przypadków koronawirusa. Dlatego też taka decyzja w tym rejonie może budzić spore zdziwienie. Warto jednak pamiętać, że zapanowanie nad epidemią w tym mieście może być wręcz niemożliwe. Jednak według raportu WHO w 23 krajach odnotowano 14 557 potwierdzonych zarażeń. Podobne ograniczenia dotknęły użytkowników Ubera podejrzanych o bycie nosicielami wirusa. Oni z kolei nie mogą zamawiać przejazdów za pomocą aplikacji.

Źródło: wccftech