ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
pierwszy samoobsługowy sklep w polsce

Pierwszy samoobsługowy sklep Lewiatan w Polsce – jest otwarty 24/7

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Pierwszy samoobsługowy sklep Lewiatan w Polsce już działa. O jego uruchomieniu poinformowała sieć Lewiatan. Sklep jest otwarty przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Klienci za zakupy mogą płacić kartą lub Blikiem.

Co oferuje pierwszy samoobsługowy sklep Lewiatan w Polsce?

W samoobsługowym sklepie przewidziano miejsce na 200 różnych produktów. Nowy punkt sprzedaży powstał tuż obok standardowego sklepu Lewiatan, którego pracownicy mają dbać o dostępność i zróżnicowanie produktów w samoobsługowym sklepie. Sieć poinformowała, że w samoobsługowym sklepie klienci mogą kupić pieczywo, mięso, nabiał, napoje i słodycze. Lewiatan wyposażył swój punkt także w automat przygotowujący ciepłe napoje. Sklep zajmuje powierzchnię 3,4 x 1,2 m, natomiast o bezpieczeństwo w jego obrębie dba monitoring.

pierwszy samoobsługowy sklep w polsce

Jak to wszystko działa? Za pomocą delikatnie działającego taśmociągu zamówiony produkt jest wprowadzany do specjalnej windy, która gromadzi zakupione produkty i dostarcza je do okienka, w którym wydawane są zakupy. Produkty, które łatwo uszkodzić, np. jajka czy produkty w szklanych opakowaniach, również są bezpieczne w drodze do okienka – tłumaczy Kazimierz Mars, wiceprezes zarządu Lewiatan Małopolska. Klient wybiera produkty, które chce kupić, na dotykowym panelu.

Czytaj także: Iran zapowiada wystrzelenie satelity obserwacyjnego – ma służyć celom cywilnym

Samoobsługowy sklep znajduje się w Krakowie przy ul. 29 listopada. Jego powstanie jest efektem pomysłu, na jaki wpadła dwójka franczyzobiorców Lewiatana. W realizacji planu wsparła ich sama centrala sieci. Lewiatan wyraził nadzieję, że także inni franczyzobiorcy będą chcieli w przyszłości wypróbować takie rozwiązanie.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy