Nowa aktualizacja Samsung Gear S2 pojawiła się dość niespodziewanie i choć jeszcze nie wszyscy użytkownicy mają do niej dostęp, to duża zmiana u producenta. Dobrze wiemy, że udostępnianie plików z aktualizacjami to bolączka wielu firm i w niektórym momencie, sprzęty po prostu zostają od niej odcięte. Widać Samsung postanowił zmienić odrobinę swoją politykę lub to tylko jednorazowy „wyskok”.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]
Nowa aktualizacja Samsung Gear S2
Fot. Samsung Gear S2

Zapewne większość użytkowników smartwatcha od Samsunga już dawno pogodziła się z myślą, że nie dostaną już żadnej aktualizacji swojego sprzętu. W końcu ten na rynku obecny jest już od ponad 4 lat, a to w świecie elektroniki użytkowej prawdziwa wieczność. Tymczasem dziś u części z użytkowników inteligentnego zegarka pojawiała się możliwość update-u systemu. Co przynosi nowego i jak go zainstalować?

Nowa aktualizacja Samsung Gear S2

Co daje nowa aktualizacja Samsung Gear S2? Zmiany nie są może rewolucyjne, ale jak donosi portal Tizen, dość znaczące mimo wszystko. Plik z danymi nazywa się R730AUCU3CQK1 (tak samo, jak poprzednia wersja z 2018 roku), a jego waga to zaledwie 6,79 MB. Co nowego dostaną użytkownicy? Przede wszystkim lepsze zarządzenie energią, a to oznaczać ma dłuższy czas na jednym ładowaniu. Do tego dochodzą tradycyjne już poprawki bezpieczeństwa oraz samej stabilności systemu. Dodatkowo ma pojawić się możliwość usuwania wszystkich powiadomień za jednym razem, a nie każdego osobno, jak miało to miejsce do tej pory.

Zobacz też: Statystyki YouTube Premium

Jak sprawdzić, czy nasz smartwatch dostał już aktualizację? Należy wejść w aplikację Samsunga (czyli Galaxy Wearable), która przypisana jest do urządzenia, a następnie w opcję Watch Software Update. Jak zwykle w przypadku wypuszczania nowych aktualizacji, ta także nie trafi do wszystkich jednocześnie. Warto więc obserwować swój inteligentny zegarek i co jakiś czas sprawdzać informacje o aktualizacjach. Trzeba przyznać, że decyzja Samsunga o aktualizacji tak „wiekowego” urządzenia to krok w dobrą stronę. W końcu może doczekamy się czasów, kiedy sprzęty będą „żyły” dłużej niż rok.

Źródło: TizenHelp / SamMobile
Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.