ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowa aktualizacja Samsung Gear S2

Nowa aktualizacja Samsung Gear S2 – tego nikt się nie spodziewał

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Nowa aktualizacja Samsung Gear S2 pojawiła się dość niespodziewanie i choć jeszcze nie wszyscy użytkownicy mają do niej dostęp, to duża zmiana u producenta. Dobrze wiemy, że udostępnianie plików z aktualizacjami to bolączka wielu firm i w niektórym momencie, sprzęty po prostu zostają od niej odcięte. Widać Samsung postanowił zmienić odrobinę swoją politykę lub to tylko jednorazowy „wyskok”.

Nowa aktualizacja Samsung Gear S2
Fot. Samsung Gear S2

Zapewne większość użytkowników smartwatcha od Samsunga już dawno pogodziła się z myślą, że nie dostaną już żadnej aktualizacji swojego sprzętu. W końcu ten na rynku obecny jest już od ponad 4 lat, a to w świecie elektroniki użytkowej prawdziwa wieczność. Tymczasem dziś u części z użytkowników inteligentnego zegarka pojawiała się możliwość update-u systemu. Co przynosi nowego i jak go zainstalować?

Nowa aktualizacja Samsung Gear S2

Co daje nowa aktualizacja Samsung Gear S2? Zmiany nie są może rewolucyjne, ale jak donosi portal Tizen, dość znaczące mimo wszystko. Plik z danymi nazywa się R730AUCU3CQK1 (tak samo, jak poprzednia wersja z 2018 roku), a jego waga to zaledwie 6,79 MB. Co nowego dostaną użytkownicy? Przede wszystkim lepsze zarządzenie energią, a to oznaczać ma dłuższy czas na jednym ładowaniu. Do tego dochodzą tradycyjne już poprawki bezpieczeństwa oraz samej stabilności systemu. Dodatkowo ma pojawić się możliwość usuwania wszystkich powiadomień za jednym razem, a nie każdego osobno, jak miało to miejsce do tej pory.

Zobacz też: Statystyki YouTube Premium

Jak sprawdzić, czy nasz smartwatch dostał już aktualizację? Należy wejść w aplikację Samsunga (czyli Galaxy Wearable), która przypisana jest do urządzenia, a następnie w opcję Watch Software Update. Jak zwykle w przypadku wypuszczania nowych aktualizacji, ta także nie trafi do wszystkich jednocześnie. Warto więc obserwować swój inteligentny zegarek i co jakiś czas sprawdzać informacje o aktualizacjach. Trzeba przyznać, że decyzja Samsunga o aktualizacji tak „wiekowego” urządzenia to krok w dobrą stronę. W końcu może doczekamy się czasów, kiedy sprzęty będą „żyły” dłużej niż rok.

Źródło: TizenHelp / SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy