wikipedia attopedia android wear play2

 

Smartfony, smartwatche, przydomek dołączony do angielskich słów telefon i zegarek oznacza, że mamy do czynienia z inteligentnymi wersjami tych urządzeń. Jednak czym objawia się ta cecha? Oczywiście rozszerzenie podstawowych możliwości o funkcję najzwyklejszego komputera.

 

Jednak Wikipedia sprawiła, że smartwatche oparte na platformie Android Wear staną się jeszcze mądrzejsze za sprawą prostego dostępu do tej największej internetowej encyklopedii z „otwartą treścią”. Wyjaśnienie tej sytuacji jest proste – pojawiła się aplikacja z ułatwionym sterowaniem na tak małych wyświetlaczach, co najlepiej przedstawia grafika z początku newsa. Nie jest to, co prawda program stworzony przez zarząd Wikipedii, ale aplikacja od tzw. osób trzecich i nazywa się Attopedia. Obecnie też nie jest to tytuł bez wad, gdyż teraz dostępny jest jedynie angielski język, ale autorzy zapewniają rozszerzenie tej „listy” o kolejne pozycje.

 

Oczywiście Attopedia dostępna jest do pobrania w sklepie Play za darmo: Klik!

 

To już kolejna warta uwagi aplikacja na platformę Android Wear. Jaka jest Wasza ulubiona i jak ogólnie upatrujecie się na rozwój smartwatchy według koncepcji Google?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.