Wikipedia trafia na zegarki – smartwatche naprawdę „smart” dzięki aplikacji Attopedia

Aplikacje

wikipedia attopedia android wear play2

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Smartfony, smartwatche, przydomek dołączony do angielskich słów telefon i zegarek oznacza, że mamy do czynienia z inteligentnymi wersjami tych urządzeń. Jednak czym objawia się ta cecha? Oczywiście rozszerzenie podstawowych możliwości o funkcję najzwyklejszego komputera.

 

Jednak Wikipedia sprawiła, że smartwatche oparte na platformie Android Wear staną się jeszcze mądrzejsze za sprawą prostego dostępu do tej największej internetowej encyklopedii z „otwartą treścią”. Wyjaśnienie tej sytuacji jest proste – pojawiła się aplikacja z ułatwionym sterowaniem na tak małych wyświetlaczach, co najlepiej przedstawia grafika z początku newsa. Nie jest to, co prawda program stworzony przez zarząd Wikipedii, ale aplikacja od tzw. osób trzecich i nazywa się Attopedia. Obecnie też nie jest to tytuł bez wad, gdyż teraz dostępny jest jedynie angielski język, ale autorzy zapewniają rozszerzenie tej „listy” o kolejne pozycje.

 

Oczywiście Attopedia dostępna jest do pobrania w sklepie Play za darmo: Klik!

 

To już kolejna warta uwagi aplikacja na platformę Android Wear. Jaka jest Wasza ulubiona i jak ogólnie upatrujecie się na rozwój smartwatchy według koncepcji Google?

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x