ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Android 12 bardziej otwarty na alternatywne sklepy z aplikacjami

Ile dotychczas zarobili programiści dzięki Google Play? Firma podaje liczby

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Google Play to na chwilę obecną największy i najpopularniejszy sklep z aplikacjami mobilnymi na świecie. Zainstalowany jest on na niemal wszystkich smartfonach z Androidem, dzięki czemu korzysta z niego naprawdę wielu użytkowników, którzy chętnie wydają pieniądze na płatne programy. Dziś CEO Google poinformował, ile dotychczas zarobili programiści z całego świata dzięki Google Play.

Pieniądze z Google Play są naprawdę konkretne – Google chwali się liczbami

Google Play daje programistom wiele możliwości zarabiania na aplikacjach. Dziś CEO Google, Sundar Pichai, poinformował, że dotychczas deweloperzy z całego świata zarobili w Sklepie Play łącznie ponad 80 miliardów dolarów. Nie da się ukryć, że jest to ogromna kwota, która jednak przy statystykach App Store od Apple nie wygląda już tak ciekawie. Gigant z Cupertino już w 2018 roku pochwalił się bowiem, że programiści z App Store zarobili wówczas łącznie ponad 100 miliardów dolarów.

Zobacz także: Smartfony BlackBerry ostatecznie umierają? TCL rezygnuje z dalszego rozwoju

Nie da się ukryć, że programiści umieszczający swoje aplikacje w Google Play zarabiają – i to całkiem sporo. Nie da się też ukryć, że ci z App Store zarabiają więcej i raczej prędko się to nie zmieni. Kiedy następnym razem będziecie się zastanawiać, dlaczego dana aplikacja jest dostępna tylko na iOS, to w wielu przypadkach odpowiedź na to pytanie dotyczy zarobków. A wy posiadacie jakieś swoje aplikacje w jednym lub drugim sklepie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy