Chiny zostały ostatnio dotknięte niebezpieczną epidemią spowodowaną przez nowego koronawirusa. Wiadomo, że zakażenie to powoduje zapalenie płuc, a nawet doprowadziło do kilkudziesięciu zgonów w Państwie Środka. W tym czasie wielu producentów zamknęło linie produkcyjne, fabryki i inne obszary o większej liczbie pracowników. Jednak kilku chińskich producentów nie zamierza wstrzymywać produkcji. 

Huawei nie wstrzymuje produkcji mimo koronawirusa

Huawei produkcja koronawirus

Te chińskie firmy kontynuują produkcje, mimo że władze lokalne domagają się zaprzestania pracy w niektórych miastach i prowincjach. Należy do nich między innymi Huawei, który wznowił wytwarzanie produktów, które obejmują sprzęt gospodarstwa domowego, smartfony, a nawet urządzenia do obsługi sieci, niezależnie od trwającego wybuchu epidemii. Ten gigant nie robi tego jednak wbrew władzy. Firma uzyskała specjalne zwolnienie, które pozwala na utrzymanie działalności kilku kluczowych gałęzi przemysłu. Warto także zaznaczyć, że wcześniej pomogła rządowi chińskiemu w budowie infrastruktury sieciowej 5G dla specjalnego szpitala, który został zbudowany w celu leczenia osób cierpiących z powodu koronawirusa.

Zobacz też: Steam pobija rekord – miliony przed komputerem

Chiński rząd planuje całkowite powstrzymanie wirusa, zanim dotrze on do stolicy. Dlatego też wezwano do wstrzymania linii produkcyjnych. Z drugiej strony krajowy łańcuch dostaw technologii został oznaczony jako wyjątek. Warto podkreślić, że niektórzy producenci chipów nadal działają, nawet podczas obchodu chińskiego nowego roku, kiedy to większość firm jest zamykanych. Sektor ten jest również obszarem, w którym Chiny zmagają się z USA. Nic więc dziwnego, że jest on traktowany priorytetowo.

Źródło: Gizmochina