Facebook Gaming połączy widzów i streamerów

Facebook Gaming pomoże streamerom w walce z trollami

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Facebook stara się dać streamerom większe możliwości w celu egzekwowania standardów społecznych od trolli. To ma sprawić, że przestaną oni stanowić aż tak wielki problem. Narzędzia obejmują możliwość ustawienia zasad, które widzowie muszą zaakceptować przed zamieszczeniem postu. W ten sposób uniknie się nieporozumień wynikających z nieznajomości regulaminu danej transmisji. Osoby łamiące prawo mogą zostać wyciszone lub zbanowane.

Facebook Gaming walczy z Trollami

Facebook gaming trolle

Ci, którzy spędzili jakikolwiek czas na Twitchu lub nawet komentarze na YouTube wiedzą, jak toksyczne mogą być niektóre społeczności. Facebook ma nadzieję walczyć z trollami, wyposażając streamerów w narzędzia do egzekwowania zasad społecznościowych. Gigant mediów społecznościowych współpracował z organizacją Fair Play Alliance, aby ustalić zasady i wytyczne, z których mogą oni korzystać. Narzędzia te obejmują tablicę z regułami czatu. Dzięki ich ustaleniu będzie można uniknąć sytuacji mimowolnego trollowania. Użytkownik już na starcie będzie wiedział co wolno, a czego nie. Facebook obiecuje, że będzie ona rozszerzana i aktualizowana z czasem. Funkcja ta zostanie rozszerzona na ograniczoną liczbę użytkowników, zanim będzie dostępna dla wszystkich w nadchodzących miesiącach.

Zobacz też: Avast zamknął firmę odpowiedzialną za zbieranie danych użytkowników

Zasady te obejmują:

  • Akceptację: Każdy jest mile widziany, bez względu na rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, przynależność religijną, orientację seksualną, płeć, tożsamość płciową.
  • Szacunek: Nie rób postępów i nie komentuj wyglądu, który może sprawiać komuś dyskomfort.
  • Brak krytyki: Wszyscy mamy różne style — nie oceniaj czyjejś rozgrywki lub wyboru gry.
  • Kulturę osobistą: Nie próbuj nikogo celowo prowokować, grozić ani obrażać. Wszyscy jesteśmy tu, by się dobrze bawić.
  • Brak spamu: Kontynuujcie rozmowę, ale nie wysyłajcie ciągle tych samych komentarzy.
  • Brak reklam: Nie jesteśmy tu po to, by się sprzedawać. Skup się na strumieniu.
  • Kulturę wypowiedzi: Unikaj wulgarnych wyrażeń.

Dodatkowo Twórcy treści mogą tworzyć własne opisy, które będą pokazywać wytyczne dotyczące uczestnictwa w czacie. Widzowie będą musieli zaakceptować te zasady, zanim będą mogli zostawić komentarz. Jeśli jednak ktoś złamie zasady, twórcy mogą natychmiast usunąć tę osobę wraz z wszystkimi komentarzami. Dodatkowo moderatorzy mogą przekazać osobie, której regulamin został złamany, informację zwrotną o tym, które zasady zostały złamane.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy