ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android rośnie w siłę – 85% smartfonów sprzedanych w zeszłym kwartale pracują pod kontrolą Robocika

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
android krol spoleczenstwo

Na rynku mobilnych urządzeń to nie tylko producenci fizycznego sprzętu walczą o miano najlepszego. Głównym rozróżnieniem tej kategorii jest system operacyjny i to właśnie programiści mogą cieszyć się, że ich oprogramowanie jest najchętniej wybierane spośród wszystkich dostępnych.

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że to Android tej statystyki jest bezapelacyjnym liderem. Ostatnio podane przez Strategy Analytics dane przedstawiające sytuację z zeszłego kwartału jasno mówią, że mobilny system Google nie ma sobie równych. Oczywiście głównym powodem takiego stanu rzeczy jest to, że Android jest ogólnodostępnym oprogramowaniem w przeciwieństwie do Windows Phone, za którego trzeba słono płacić oraz iOS czy też BBOS, których nie ujrzymy na innych smartfonach niż właśnie Apple i BlackBerry. Jednak o ile lepiej w statystykach wypada Android w stosunku do konkurencji? Sami zobaczcie:

bgr statystyki

Przewaga jest… ogromna. Szczególnie jeżeli zwrócimy uwagę na zmianę danych z roku na rok. Przyrost smartfonów z Androidem jest niesamowicie duży w porównaniu do iOS i nie mówiąc już o stratach Windows Phone oraz BBOS.

Jednak nie mamy się czemu dziwić – drugi kwartał dla Androida zdecydowanie opiewał w wiele nowości, które pojawiły się w sprzedaży stąd takie, a nie inne wyniki.

źródło: bgr.com

Sprawdź najnowsze wpisy