Groźna luka MediaTek

MediaTek zaprezentował kolejny mobilny procesor – poznajcie Helio G80

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

MediaTek to tajwański producent procesorów mobilnych, który nieustannie wydaje nowe układy. Teraz firma pokazała światu najnowszy model Helio G80, który jest szczególnie dedykowany smartfonom dla graczy. Przyjrzyjmy się mu.

Premiera MediaTek Helio G80 – czym charakteryzuje się nowy procesor?

MediaTek logo

Seria procesorów Helio G od MediaTeka jest stosunkowo często wybierana przez producentów do smartfonów z niskiej lub średniej półki wydajnościowej. Dziś do rodziny dołączył kolejny układ, a mianowicie Helio G80. SoC charakteryzuje się ośmiordzeniowym procesorem, który składa się z dwóch najmocniejszych rdzeni ARM Cortex-A75 o częstotliwości taktowania do 2,2 GHz oraz sześciu słabszych – ARM Cortex-A55 o maksymalnym taktowaniu do 1,8 GHz. GPU to Mali-G52 MC2.

Zobacz także: Działalność BestCeny przez lata niemal nikomu nie przeszkadzała. Teraz nagle wzbudza oburzenie

MediaTek Helio G80 został stworzony przy wykorzystaniu 12-nanometrowego procesu technologicznego. Układ jest ponadto w stanie obsłużyć smartfony o maksymalnej rozdzielczości wyświetlacza na poziomie 2520×1080 px, z 8 GB pamięci RAM i aparatami do 48 Mpix ze wsparciem sztucznej inteligencji. Naturalnie na pokładzie procesora nie mogło zabraknąć Bluetooth 5.0 i WiFi 5. Firma zapewnia, że Helio G80 to idealny wybór do smartfonów dla graczy – podzespół ma być w stanie zapewnić stałą wydajność i długą, nieprzerwaną rozgrywkę. MediaTek na razie nie zdradził, kiedy na rynek trafią pierwsze smartfony z opisywanym układem.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy