Czy Apple przedstawiło fałszywe dowody w sprawie Galaxy Tab 10.1?

Mariusz Urban Mariusz Urban Newsy
apple-dowody-tab10.1

 

W ciągu ostatnich tygodni rozgorzała dyskusja na temat systemu patentowego, gdy sąd w Niemczech orzekł o naruszeniu praw własności Apple i zablokował import najnowszego tabletu Samsunga – Galaxy Tab 10.1 do Europy. Wygląda na to, że przedstawiony materiał dowodowy został spreparowany w taki sposób, by jak najbardziej działać na korzyść Apple. Zdaje się, że odbiega on też od rzeczywistości, przedstawiając zmodyfikowane zdjęcia Galaxy Tab 10.1, a nie oryginalne.

Posiada on na nich inny stosunek wysokości niż w rzeczywistości, znacznie upodabniając się tym do iPada. W załączonej dokumentacji urządzenie Samsunga ma stosunek równy 1.36 (iPad: 1.30), a na prawdę wynosi on 1.46. Koreański tablet został poszerzony, dzięki czemu uzyskano efekt podobieństwa, dodatkowo użyto zdjęcie przedstawiające go z otworzoną szufladą aplikacji, a nie domyślnym interfejsem, co mogło wpłynąć na zmylenie sądu. Usunięte zostało też logo firmy Samsung na obudowie.

Pełną dokumentację z niemieckiego sądu możecie przejrzeć pod tym adresem.

Na razie jest za wcześnie, by wydawać jednoznaczne opinie, lecz towarzyszy nam wrażenie, że coś jest nie tak. A co Wy sądzicie na ten temat? Czy mamy do czynienia z nadużyciem ze strony Apple? Z chęcią przeczytamy wszystkie opinie w komentarzach.

źródło: androidcentral.com

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy