Samsung Galaxy S2 to jeden z tych smartfonów, który obrósł niesamowitą legendą. Nie ma się, czemu dziwić, bo Koreańczykom udało się stworzyć model niesamowicie dopracowany na swoje czasy. Wiele osób uważa, że to najlepsza generacja w historii i chciałoby jej odświeżenia z dzisiejszymi podzespołami. Na to się nie zanosi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby oryginalny Galaxy S2 poznał coś z dzisiejszych czasów. Naturalnie mowa o najnowszym systemie od Google, Androidzie 10, który bez problemu zainstalujemy na starym flagowcu Samsunga.

Samsung Galaxy S2 poznał Androida 10 – oby każdy smartfon mógł się tym pochwalić

samsung galaxy s2

Projekt rozpoczęty na forum XDA Developers przez użytkownika z nickiem rINanDO, jest cały czas w rozwoju. Autor rozpoczął pod koniec 2019 roku prace nad uruchomieniem Androida 10 na Samsungu Galaxy S2 i dzisiaj jest na względnie zaawansowanym etapie. Ostatnie wydanie z połowy stycznia może się szczycić względnie krótką listą niedziałających elementów. Przede wszystkim nie działa warstwa RIL, więc łączność bezprzewodowa jest problematyczna. Podobnie sytuacja tyczy się modułu GPS, który nie chce współpracować. Na koniec sam wyświetlacz ma problemy z synchronizacją pionową oraz drobnymi usterkami. Chyba nie muszę dodawać, że jest to wersja oprogramowania oznaczona jako niestabilna?

Zobacz też: Jak będzie wyglądał smartwatch Oppo? Podobieństwa same się nasuwają.

Tak, to na pewno sztuka dla sztuki, bo nikt dzisiaj nie powinien korzystać z Samsunga Galaxy S2 w formie smartfona na co dzień. To ciekawostka, która pokazuje, że jak się chce, to nawet smartfon z 2011 roku może pochwalić się najnowszym oprogramowaniem. Naturalnie jeszcze daleka droga przed autorem, aby dopracować wszelkie niuanse, ale nadal jest to projekt godny podziwu.

PS. Magia HTC HD2 powoli już ginie, o czym swego czasu pisał Adrian.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.