Electronic Arts ogłosiło wyniki finansowe za ostatni kwartał 2019 roku. Okazuje się, że zarobki EA z mikrotransakcji osiągnęły prawie miliard dolarów. Wynik okazał się możliwy przede wszystkim dzięki przychodom z trybów Ultimate Team takich gier jak FIFA, Madden i NHL. Raport EA pokazuje, jak ważną częścią biznesu są znienawidzone przez wielu graczy mikrotransakcje.

Electronic Arts ogłosiło wyniki finansowe. Jaki wpływ na niego mają mikrotransakcje?

Electronic Arts ogłosiło wyniki finansowe

Powyższy wykres jasno pokazuje, że mikrotransakcje będą nadal obecne w tytułach Electronic Arts. Segment mikrotransakcji – zwany Live Services – wygenerował 993 mln USD w kwartale zakończonym 31 grudnia. Przez cały rok EA zarobiło na płatnych dodatkach 2,835 mld USD. W ostatnim kwartale firma osiągnęła przychody na poziomie 1,593 miliarda USD i zysk w wysokości 361 milionów USD. Jak więc widzicie, mikrotransakcje są bardzo ważną częścią przychodów Electronic Arts i nie należy się spodziewać, żeby ich wpływ na branżę gier miał się w najbliższym czasie zmniejszyć. Wynik osiągnięty przez EA może wzrosnąć w ciągu nadchodzących miesięcy. Wpływ na to może mieć zbliżająca się premiera Apex Legends na urządzeniach mobilnych. Tytuł z sezonu na sezon ma coraz większą rzeszę oddanych fanów. Wprowadzenie go na smartfony i tablety może tylko zwiększyć jego popularność. Należy się jednak spodziewać, że podobnie jak inne mobilne gry od EA, tak i Apex Legends wypełnione będzie mikrotransakcjami. Miejmy jednak nadzieję, że płatne dodatki w grach EA będą głównie w formie skórek i innych kosmetycznych usprawnień. Nic jednak dziwnego, że Electronic Arts stawia na mikrotransakcje i płatne dodatki.

Zobacz też: Znamy plany wydawnicze Electronic Arts na 2020 rok

Electronic Arts poinformowało również, że lepiej niż przypuszczano, poradziła sobie nowa gra w świecie Gwiezdnych Wojen. Star Wars Jedi: Fallen Order ma szansę na osiągnięcie pułapu 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. Dla włodarzy EA jest to miła niespodzianka, bowiem ich prognozy zakładały około 6-8 milionów egzemplarzy. Nic więc dziwnego, że EA planuje coraz więcej gier w uniwersum Star Wars, na czele z odnowioną wersją Knights of The Old Republic. Wszak zainteresowanie Gwiezdnymi Wojnami nie osłabnie, nawet po ostatniej porażce Disneya i Rise of The Skywalker. Miejmy jednak nadzieję, że jakość pójdzie w parze z ilością.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.