ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
plany wydawnicze Electronic Arts

Znamy plany wydawnicze Electronic Arts na 2020 rok

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was, o planowanym remasterze KOTOR-a. Okazuje się, że plany wydawnicze Electronic Arts na 2020 rok są jeszcze bardziej ambitne. Amerykański wydawca planuje wydać w tym roku całkiem sporo gier. Tak przynajmniej wynika z informacji podanych podczas prezentacji wyników finansowych. Niestety, ale może zabraknąć najbardziej oczekiwanych przez graczy tytułów.

Ambitne plany wydawnicze Electronic Arts na 2020 rok

plany wydawnicze Electronic Arts

Electronic Arts ujawniło, że w zbliżającym się roku fiskalnym planuje wydać 14 nowych tytułów. Przypomnijmy, że rok fiskalny obowiązuje od 1 kwietnia tego do 31 maja przyszłego roku. Zmiana polityki firmy spowodowana jest uniknięciem uzależnienia sukcesu od jednego poważnego tytułu. Przedstawiciele firmy mieli z pewnością na myśli Anthem, który spotkał się z dość średnim przyjęciem wśród graczy oraz recenzentów. Zamiast tego wydawca planuje polegać na szerokim portfolio, w skład którego wejdzie więcej wydawanych tytułów. Niestety, ale na tę chwilę nie wiadomo, jakie gry pojawią się w tegorocznym planie wydawniczym amerykańskiego giganta. Należy jednak się spodziewać premier nowych odsłon serii FIFA, Madden, NHL oraz NBA, chociaż tych dwóch na razie nie można potwierdzić. Co jednak z innymi markami, do których prawa ma Electronic Arts?

Zobacz też: Poczta Polska ma dość popularności paczkomatów InPost i planuje ofensywę

Wydawca nie podał żadnych konkretnych informacji, jednak pamiętajmy, że zapowiedziany został remaster serii Command & Conquer. Fani strategii czasu rzeczywistego na pewno ucieszyliby się z udanego tytułu, zwłaszcza po porażce Warcraft III: Reforged od Blizzarda. W plotkach pojawia się również informacja na temat nowej odsłony serii Medal of Honor, całkowicie przeznaczonej dla sprzętu VR. Niestety, ale fani Dragon Age czy Mass Effect muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem EA już niejednokrotnie wykluczyło rychłe premiery tych tytułów. Być może „Elektronicy” planują nową część The Sims, wszak ostatnia część tej dwudziestoletniej serii miała swoją premierę już 6 lat temu. Popularność tego tytułu na pewno gwarantuje duże zyski dla EA. Dajcie znać w komentarzach, jakie gry od EA z chęcią zobaczylibyście w tym roku.

Źródło: gamesindustry

Sprawdź najnowsze wpisy