samsung trzy wyswietlacze patent

Trzy wyświetlacze na froncie – Samsung nie lubi się ograniczać

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Samsung jest doskonale znany ze swoich wyświetlaczy. Zarówno w kontekście smartfonów, jak i monitorów, telewizorów oraz innych urządzeń z ekranami. Kluczem do sukcesu Koreańczyków jest nie tylko jakość, ale również nieograniczanie się w tworzeniu nowych pomysłów, czego efektem jest mnogość patentów. Tym razem do gry wchodzi smartfon z trzema wyświetlaczami. Nie są one dzielone na różne powierzchnie, gdyż wszystkie umieszczono na froncie, co wzbudza trochę wątpliwości, ale Samsung z pewnością wie, jaki pomysł chce zastrzec.

Samsung patentuje smartfona z trzema wyświetlaczami

samsung trzy wyswietlacze patent

Jak sami możecie zobaczyć, mówimy o jednym, tradycyjnym wyświetlaczu oraz o kolejnych dwóch umieszczonych ponad i poniżej. Dodatkowe panele są odpowiednio zaokrąglone i służą wyłącznie do prezentowania powiadomień, skrótów oraz klawiszy. Postawienie ich osobno, zamiast jednego panelu, ma ułatwiać programowanie. Nie trzeba osobno wymuszać rozgraniczenia, a jedynie wskazywać, który wyświetlacz powinien zostać wykorzystany w danym zadaniu. Oczywiście w dobie elastycznych paneli powyższy pomysł wydaje się skierowany do średniaków lub jest po prostu stary. Jednak Samsung złożył wniosek o zastrzeżenie swojego patentu w 2019 roku, a 23 stycznia 2020 roku międzynarodowa organizacja zatwierdziła go i opublikowała.

Zobacz też: Co zaoferuje Sony Xperia 1.1 i jej aparat?

Naturalnie to patent, więc trzy wyświetlacze od Samsunga na jednej powierzchni równie dobrze nigdy mogą nie ujrzeć światła dziennego. W końcu, czy widzicie sens w takim rozwiązaniu w smartfonie? Już kiedyś LG zapoczątkowało coś podobnego w ramach serii V i modeli V10 oraz V20. Później podobnie postąpiło HTC, więc jak te pomysły oceniacie dzisiaj?

Źródło: Gizchina, LetsGoDigital

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy