Brexit ma wiele potencjalnych negatywnych konsekwencji, które trudno do końca przewidzieć. Jedną z nich są połączenia telefoniczne, a dokładnie wzrost ich cen po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. W 2017 roku UE zniosła opłaty roamingowe za połączenia międzynarodowe. Przyjęta została zasada Roam Like at Home. W jej ramach obywatele UE z różnych krajów wykonując połączenie telefoniczne płacą za nie tyle samo, ile za rozmowę w obrębie własnego państwa. Co stanie się, teraz gdy Wielka Brytania opuściła wspólnotę?

Brexit nie sprawi, że połączenia telefoniczne między Polską a Wielką Brytanią będą droższe

Parlament Europejski przyjął umowę o opuszczeniu Unii przez Wielką Brytanię z końcem stycznia 2020 roku. Wydaje się więc, że zasada Roam Like at Home nie obowiązuje już w tamtym regionie. Do końca 2020 roku będą jednak prowadzone rozmowy między UE a Wielką Brytanią dotyczące dalszych relacji na różnych płaszczyznach.

połączenia telefoniczne brexit

Właśnie na te negocjacje, które są jeszcze przed nami i ich wyniku nie znamy, powołują się polscy operatorzy komórkowi. Serwis wirtualnemedia.pl zapytał przedstawicieli sieci Plus, Play, Orange oraz T-Mobile o planowane zmiany w roamingu i ceny połączeń między Polską a Wielką Brytanią od lutego 2020 roku. Wszyscy najwięksi operatorzy poinformowali, że do końca tego roku nie planują żadnych zmian, jeśli chodzi o ceny połączeń telefonicznych z Polski do Wielkiej Brytanii.

Czytaj także: Rynek tabletów się kurczy, ale lider wyraźnie umacnia swoją pozycję

Czy ceny usług telekomunikacyjnych dla klientów polskich sieci przebywających w Wielkiej Brytanii wzrosną? Póki co nie ma żadnych zapowiedzi mówiących, że tak miałoby się stać. Tak więc np. za pakiet internetowy od polskiego operatora zapłacimy na Wyspach tyle samo, co zawsze.

źródło: wirtualnemedia.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.