rubin-android

Niewątpliwie najważniejszym newsem dzisiejszego dnia jest przejęcie przez Google amerykańskiego producenta telefonów komórkowych – Motoroli. Zaraz po ogłoszeniu tej wiadomości w Sieci zaczęły pojawiać się rozważania na temat serii Nexus, która promuje każdą nową wersję Android OS. Zaczęto wyciągać wnioski, że skoro Google posiada już firmę wytwarzającą urządzenia, to nie będzie już musiało wybierać najatrakcyjniejszej oferty przedstawionej przez kilku producentów, lecz da Motoroli wyłączność na serię Nexus.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Jedna z czołowych postaci kryjąca się za systemem Android – Andy Rubin – zabrała głos w tej sprawie. Wyjaśnił on, że proces wyboru następnego Nexusa pozostanie niezmieniony, a Motorola będzie startować na równych zasadach z innymi. Według Rubina co roku w okolicach Bożego Narodzenia prowadzone są rozmowy na temat nowego urządzenia i wybierana jest firma, która zajmie się jego produkcją. Obejmuje to też twórców poszczególnych podzespołów. Po wybraniu najatrakcyjniejszej konfiguracji przez 9 do 12 miesięcy członkowie wybranych ekip pracują wspólnie w jednym budynku, by po jakimś czasie przedstawić rezultaty współpracy.

źródło: androidcentral.com
Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.