ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple ostrzeże przed rządowym cyberatakiem

Apple i Broadcom zapłacą gigantyczne odszkodowanie za naruszenie patentów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

CalTech (California Institute of Technology) od 2016 roku walczy z Apple i jego dostawcą układów scalonych, firmą Broadcom, o wykorzystanie układów Wi-Fi, które, jak twierdzi, były oparte na jego projektach. Instytut twierdzi, że od 2012 roku iPhone wykorzystują technologię bezprzewodową. Tym samym naruszają cztery z jego patentów.

Apple i Broadcom zapłacą odszkodowanie

Apple Broadcom Odszkodowanie


Jury sędziowskie stwierdziło, że obie firmy naruszyły prawa własności intelektualnej CalTech. W wyroku zasądzono 1,1 mliliarda USD. Apple wypłaci lwią część odszkodowania w wysokości 837,8 miliona dolarów. Broadcom otrzymał nakaz zwrotu pozostałej kwoty 270,2 mln USD. Akcje obu spółek zmniejszyły się po ogłoszeniu wyroku.

Cieszymy się, że ława przysięgłych stwierdziła, że Apple i Broadcom naruszyły patenty CalTech. Jako instytucja szkolnictwa wyższego nienastawiona na zysk, CalTech angażuje się w ochronę swojej własności intelektualnej, wspierając swoją misję poszerzania wiedzy o człowieku i przynoszenia korzyści społeczeństwu poprzez zintegrowane z edukacją badania naukowe.

— Podał instytut w oświadczniu.

Zobacz też: AMD chwali się wynikami i zdradza plany na przyszłość

Reuters zauważa, że firma Apple planuje odwołać się od tej decyzji. Jej obrona polega na tym, że jest pośrednią stroną niższego szczebla. Twierdzi, że kupowała tylko chipy z Broadcomu i nie miała udziału w ich projektowaniu. Dlatego nie powinna być odpowiedzialna za szkody, nie mówiąc już o udziale większościowym. Broadcom zamierza również złożyć odwołanie.

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy