2020 rok dopiero co się rozpoczął, więc przed nami jest jeszcze wiele interesujących premier. Zdecydowanie najgłośniejszą w najbliższym czasie będzie prezentacja rodziny Galaxy S20, jednak w podobnym terminie zapewne ujrzy światło dzienne także seria Mi 10 od Xiaomi. Dziś wyciekł zrzut ekranu specyfikacji Mi 10 Pro, który sugeruje niemałą rewolucję.

Xiaomi Mi 10 Pro z ogromną liczbą pamięci RAM? To możliwe

Xiaomi Mi 10 Pro

Tytułowy zrzut ekranu możecie zobaczyć powyżej. Rzekomo pochodzi on z zakładki „O telefonie” dostępnej w ustawieniach Mi 10 Pro. Prócz Snapdragona 865, baterii o pojemności 5250 mAh i poczwórnego aparatu w konfiguracji 108 Mpix + 16 Mpiz + 12 Mpix + 5 Mpix można także zaobserwować coś niezwykle interesującego, a mianowicie… aż 16 GB RAM i 512 GB pamięci wbudowanej. Dotychczas żaden smartfon nie został wyposażony w tak dużo RAM-u, więc jeśli powyższy zrzut ekranu jest prawdziwy, to będziemy mieli do czynienia z niemałą rewolucją.

Zobacz także: Autonomiczny tramwaj jeździ już w Polsce – czy motorniczy będą musieli pożegnać się z pracą?

16 GB RAM mam u siebie w laptopie, więc ciężko mi sobie wyobrazić tyle samo w smartfonie. Z jednej strony dlatego, że to po prostu niesamowicie dużo, a z drugiej, że za bardzo nie widzę w tym sensu. Owszem, smartfony z Androidem są łase na pamięć RAM, jednak nie w aż takim stopniu. Jeśli opisywany dziś przeciek sprawdzi się w rzeczywistości, to cena Mi 10 Pro w konfiguracji z 16 GB RAM i 512 GB pamięci wbudowanej może być niezbyt przyjemna nawet jak na Xiaomi. Data premiery rodziny Mi 10 nie jest jeszcze znana, lecz niewykluczone, że Xiaomi zdecyduje się na prezentację jeszcze w lutym.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.