ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google kupuje Motorola Mobility za 12,5 miliarda dolarów

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy
motooogle

Google na swoim oficjalnym blogu zamieściło informację, która zwróciła na siebie szczególną uwagę. Gigant z Mountain View zamierza zakupić akcje w spółce Motorola Mobility po 40$ sztuka, czyli o 63% więcej niż ich wartość z piątkowego zamknięcia, a koszt tej transakcji wyniesie około 12,500,000,000$. Jej celem jest wzmocnienie całej platformy i dostarczenie użytkownikom jeszcze lepszych rozwiązań technologicznych. Android ma pozostać otwartym systemem operacyjnym, a Motorola nie zostanie wchłonięta, lecz będzie prowadzona jako oddzielna firma. Główni partnerzy Google, jak HTC, LG i SE wyrazili swoją aprobatę dla nadchodzącej transakcji:

 

We welcome the news of today‘s acquisition, which demonstrates that Google is deeply committed to defending Android, its partners, and the entire ecosystem. (Cieszymy się z wieści o dzisiejszym nabyciu, które pokazuje jak bardzo Google jest zaangażowane w ochronę partnerów i całego ekosystemu)

– Peter Chou
CEO, HTC Corp.

I welcome Google‘s commitment to defending Android and its partners. (Cieszę się z zaangażowania Google w obronę Androida i jego partnerów)

– Bert Nordberg
President & CEO, Sony Ericsson

We welcome Google‘s commitment to defending Android and its partners. (Cieszymy się z zaangażowania Google w obronę Androida i jego partnerów)

– Jong-Seok Park, Ph.D
President & CEO, LG Electronics Mobile Communications Company

 

Dodatkowo transakcja ma wzbogacić portfolio patentowe spółki z Mountain View, wzmocnić linię obrony i pozwolić na lepszą ochronę Androida przeciw pozwom ze strony Apple i Microsoftu.

Google wybrało Motorolę ze względu na jej ogromny wkład w rozwój i popularyzację zielonego systemu. Urządzenia z serii DROID zdobyły dużą liczbę zwolenników za oceanem i przyczyniły się do zwiększenia zainteresowania Androidem. Miejmy nadzieję, że większa uwaga zostanie poświęcona Europie, która do tej pory przez Motorolę była traktowana trochę po macoszemu.

Czas na odrobinę gdybania. Jak myślicie, co zyskają konsumenci na tej transakcji? Czy w końcu z urządzeń Motoroli zniknie Motoblur i zagości w nich czysty Android? Podzielcie się z nami odczuciami w komentarzach.

źródło: Google, intomobile

Sprawdź najnowsze wpisy