Google kupuje Motorola Mobility za 12,5 miliarda dolarów

Newsy

motooogle

Google na swoim oficjalnym blogu zamieściło informację, która zwróciła na siebie szczególną uwagę. Gigant z Mountain View zamierza zakupić akcje w spółce Motorola Mobility po 40$ sztuka, czyli o 63% więcej niż ich wartość z piątkowego zamknięcia, a koszt tej transakcji wyniesie około 12,500,000,000$. Jej celem jest wzmocnienie całej platformy i dostarczenie użytkownikom jeszcze lepszych rozwiązań technologicznych. Android ma pozostać otwartym systemem operacyjnym, a Motorola nie zostanie wchłonięta, lecz będzie prowadzona jako oddzielna firma. Główni partnerzy Google, jak HTC, LG i SE wyrazili swoją aprobatę dla nadchodzącej transakcji:

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

We welcome the news of today‘s acquisition, which demonstrates that Google is deeply committed to defending Android, its partners, and the entire ecosystem. (Cieszymy się z wieści o dzisiejszym nabyciu, które pokazuje jak bardzo Google jest zaangażowane w ochronę partnerów i całego ekosystemu)

– Peter Chou
CEO, HTC Corp.

 

I welcome Google‘s commitment to defending Android and its partners. (Cieszę się z zaangażowania Google w obronę Androida i jego partnerów)

– Bert Nordberg
President & CEO, Sony Ericsson

 

We welcome Google‘s commitment to defending Android and its partners. (Cieszymy się z zaangażowania Google w obronę Androida i jego partnerów)

– Jong-Seok Park, Ph.D
President & CEO, LG Electronics Mobile Communications Company

 

Dodatkowo transakcja ma wzbogacić portfolio patentowe spółki z Mountain View, wzmocnić linię obrony i pozwolić na lepszą ochronę Androida przeciw pozwom ze strony Apple i Microsoftu.

Google wybrało Motorolę ze względu na jej ogromny wkład w rozwój i popularyzację zielonego systemu. Urządzenia z serii DROID zdobyły dużą liczbę zwolenników za oceanem i przyczyniły się do zwiększenia zainteresowania Androidem. Miejmy nadzieję, że większa uwaga zostanie poświęcona Europie, która do tej pory przez Motorolę była traktowana trochę po macoszemu.

Czas na odrobinę gdybania. Jak myślicie, co zyskają konsumenci na tej transakcji? Czy w końcu z urządzeń Motoroli zniknie Motoblur i zagości w nich czysty Android? Podzielcie się z nami odczuciami w komentarzach.

źródło: Google, intomobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x