Smog oraz koronawirus sprawiły, że część sprzedawców na Allegro zaczęła osiągać znacznie lepsze wyniki sprzedaży. Te dwa negatywne zjawiska, a konkretnie rozgłos z nimi związany, spowodowały wzrost zainteresowania klientów niektórymi typami produktów.

Co smog i koronawirus mają do sprzedaży na Allegro?

allegro smog koronawirus

W miarę tego, jak rosła ilość pojawiających się w mediach informacji o smogu oraz o negatywnych konsekwencjach oddychania zanieczyszczonym powietrzem, coraz więcej osób zaczęło chodzić w maseczkach ochronnych po ulicach polskich miast. Prawdziwy szczyt popularności maseczki osiągnęły jednak niedługo po ogłoszeniu epidemii związanej z koronawirusem. W serwisie Allegro niektóre produkty tego typu znacznie podrożały. Mimo tego coraz więcej modeli jest niedostępnych, ponieważ zainteresowanie klientów przerasta możliwości producentów. Rośnie również popyt na jednorazowe rękawiczki. Gdy w lokalnych aptekach zaczęło brakować ochronnych akcesoriów, popularność tego typu produktów na platformach typu Allegro wzrosła jeszcze bardziej. Jednak również w internecie obok ofert z maseczkami coraz częściej pojawia się napis brak dostępności w magazynie.

Czytaj także: Kontrola skarbowa i zawieszona sprzedaż. To koniec sklepu BestCena?

Grupa sprzedawców, która posiada w swojej ofercie ochronne akcesoria, może cieszyć się z dobrych czasów dla działalności, którą prowadzą. To zwrot po ogłoszeniu przez Allegro podwyżek prowizji dla sprzedawców. Eksperci radzą jednak, by nie szturmować aptek i sklepów oferujących maseczki. Skuteczność masek zależy od zastosowanych w nich filtrów, natomiast zwykłe maseczki chirurgiczne chronią jedynie przez kilkanaście minut. W dodatku zdaniem Głównego Inspektoratu Sanitarnego maski potrafią w większym stopniu chronić już zarażoną osobę niż zdrową. Póki co w Polsce nie potwierdzono przypadku zachorowania związanego z koronawirusem, jednak zdaniem Ministerstwa Zdrowia jest to tylko kwestią czasu.

źródło: money.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.