Google blokuje Rosjanom przychody z reklam

Google zamyka wszystkie chińskie biura w obawie przed koronawirusem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Google tymczasowo zamyka wszystkie swoje biura w Chinach z powodu wybuchu epidemii koronaawirusa. Procedura ta dotyczy także placówek znajdujących się w Hongkongu i na Tajwanie.   Rzecznik prasowy Google oświadczył, że firma planuje obecnie zamknięcie swoich biur zgodnie z wytycznymi loklanego rządu, a także nałożyła tymczasowe ograniczenia na podróże służbowe do Chin kontynentalnych i Hongkongu.

Google zamyka chińskie biura

Google zamyka chińskie biura

Firma doradza również pracownikom przebywającym obecnie w Chinach powrót do domu tak szybko, jak to możliwe. Przy okazji poleca im, żeby przynajmniej przez 14 dni od powrotu pracowali wyłącznie z domu. Ze względu na bliskie związki przemysłu technicznego z Chinami, jako największym na świecie rynkiem internetowym i centrum produkcji, pracownicy rutynowo podróżują do i z Chin i prawie każda duża firma w branży utrzymuje tam swoje biura. Oczywiście Google nie prowadzi wielu swoich najpopularniejszych usług internetowych w Chinach. Dzieje się tak ze względu na historyczne napięcia z chińskim rządem. Mimo to firma utrzymuje cztery oficjalne biura w kraju.

Zobacz też: Huawei buduje sieć 5G w szpitalach walczących z koronawirusem

Google nie jest jedyną firmą, która ogranicza swoje działania na terenie Chin z powodu koronawirusa. Podobną taktykę przyjęły między innymi Facebook i LG. Ta druga firma wręcz zakazała swoim pracownikom wyjazdów do Państwa Środka. Apple także ogranicza do minimum swoją obecność w Chinach w obawie przed wirusem. Osób, które podróżują, jest na świecie znacznie więcej, więc nie będzie to miało realnego wpływu na rozprzestrzenianie się choroby. Jednak żadna firma nie chce być odpowiedzialna za jej przedostanie się do innego kraju.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy