AMD ogłosiło wyniki za 4Q 2019 i cały rok 2019. Spółka pobiła kwartalne i roczne rekordy przychodów. Mimo to jej akcje spadły o około 4 procent ze względu na łagodniejsze perspektywy na 1Q 2020. Prezes Zarządu, dr Lisa Su, ujawniła również, że zarówno układy z rodziny Navi Refresh, jak i RDNA 2 mają pojawić się w tym roku. Dzięki temu firma liczy na kolejne wzrosty w dalszej perspektywie.

Wyniki AMD za 2019 rok

Wyniki AMD za 2019 rok


Firma AMD osiągnęła w czwartym kwartale rekordowy przychód w wysokości 2,13 mld dolarów. Jest to aż 50-procentowy wzrost w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 roku. Był to również rekordowy rok dla firmy, która osiągnęła 6,73 mld USD przychodów, co stanowi 4-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

Rok 2019 był olbrzymim postępem w naszej wieloletniej podróży. Z powodzeniem wprowadziliśmy na rynek i rozwinęliśmy najsilniejszą ofertę produktów w naszej 50-letniej historii.

— powiedziała Su.

Produkty z rodziny Ryzen i Radeon pomogły zwiększyć przychody o 69% w porównaniu z rokiem ubiegłym, co przekłada się na 4,7 mld USD. Kwartalny przychód wzrósł również o 30%, do 1,66 mld dolarów. Su powiedziała, że firma odnotowuje najwyższą sprzedaż procesorów od sześciu lat. W międzyczasie sprzedaż karty graficznej Radeon RX 5000 przyczyniła się do wzrostu w tym segmencie o kilkanaście procent. Mimo to nie wszystko poszło zgodnie z planem. Segment Enterprise, Embedded i Semi-Custom (EESC) firmy przyniósł mniejsze przychody, niż oczekiwali analitycy. Dodatkowo mniej konsumentów kupiło konsole w oczekiwaniu na przybycie maszyn nowej generacji jeszcze w tym roku. A jak dobrze wiadomo, to właśnie układy AMD są sercem PlayStation 4 i Xboxa One.

Zobacz też: Dzięki koronawirusowi Plague Inc. przeżywa drugą młodość

Su potwierdziła również, że AMD wprowadzi w tym roku odświeżenie 7 nm Navi i następną generację architektury RDNA.

W 2019 roku wprowadziliśmy naszą nową architekturę w procesorach graficznych, jest to architektura RDNA. Powinniście się spodziewać, że zostaną one odświeżone w roku 2020, a nasza nowa generacja tej architektury nowej generacji będzie częścią naszej linii 2020.

Istnieje więc spora szansa, że Czerwoni namieszają w tym roku także na rynku kart graficznych.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.