AsusPadFone

W trakcie ostatnich targów Computex, Asus oficjalnie zaprezentował urządzenie noszące nazwę Pafone, wzbudzając bardzo duże zainteresowanie wśród uczestników. Tajwański producent potwierdził, że w przypadku swojego najnowszego produktu zamierza skorzystać z Androida Ice Cream Sandwich.

Asus Padfone jest bardzo interesującym zestawem dwóch urządzeń – tabletu i smartfona. W tym przypadku tablet pełni funkcję pewnego rodzaju stacji dokującej dla telefonu. Koncepcja opracowana przez Asusa wydaje się bardzo ciekawym i oryginalnym pomysłem, który niesie za sobą wiele korzyści.

Smartfon ma być wyposażony w ekran o przekątnej 4.3 cala – urządzenie to może zostać zadokowane w tablecie, którego wyświetlacz ma dość typowy rozmiar – 10.1 cala. Urządzenie to będzie wykorzystywało czterordzeniowy procesor ARM Cortex A9, który jest taktowany z częstotliwością 1.5 GHz – producent zdecydował się na platformę Nvidia Tegra 3.

Kwestia wyboru systemu operacyjnego w przypadku dwóch różnych urządzeń nie należała do najłatwiejszych. Wykorzystanie Androida 2.3 Gingerbread w przypadku smartfona i Honeycomb w tablecie byłoby co najmniej skomplikowane. Najbardziej rozsądne wydaje się wykorzystanie zunifikowanego systemu, jakim będzie właśnie najnowszy Ice Cream Sandwich.

Asus oficjalnie potwierdził, że Android ICS będzie systemem sprawującym kontrolę nad Padfonem. Jest to kolejne potwierdzenie, jak ważne było stworzenie systemu, który będzie mógł mieć zastosowanie zarówno w przypadku tabletów, jak i telefonów. Przy okazji pojawiły się również informacje dotyczące debiutu rynkowego Padfone’a.

Koncepcja Asusa jest bardzo ciekawa, jednak wygląda na to, że producent potrzebuje więcej czasu na dopracowanie urządzenia. Osoby, które rozważały zakup hybrydy tabletu i smartfona będą musiały poczekać do przyszłego roku – to właśnie wtedy Asus zamierza oficjalnie rozpocząć sprzedaż.

źródło: liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula