filmmaker samsunga

Tryb Filmmaker od Samsunga – wiemy, które telewizory go otrzymają

Newsy

Tryb Filmmaker został zaprezentowany przez Samsunga na targach CES 2020. Teraz firma zdradza więcej szczegółów o tej nowości. Koreańczycy poinformowali też, jakie modele otrzymają nowy tryb.

Czym jest tryb Filmmaker od Samsunga?

Tryb Filmmaker ma pozwalać na dopasowanie parametrów obrazu. Samsung twierdzi, że dzięki tej technologii widz będzie mógł oglądać film z dokładnie takimi cechami obrazu, jakie chciał uwydatnić twórca.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]
filmmaker samsunga

Tryb Filmmaker jest efektem współpracy organizacji UHD Allinace z podmiotami działającymi na co dzień w branży filmowej. Intencją autorów trybu jest to, by widzowie mogli zobaczyć film taki, jakim stworzyli go twórcy, bez efektów upiększających, które zdaniem twórców nowego trybu są niepotrzebne. Na jakiej zasadzie funkcjonuje tryb Filmmaker? W każdej klatce filmowej znajduje się informacja mówiąca o tym, jak materiał ma zostać wyświetlony na ekranie. W momencie, gdy telewizor wykryje, że w opisie filmu znajdują się dane charakterystyczne dla trybu Filmmaker, tryby poprawy jakości obrazu zostaną wyłączone. Widzowie będą mogli zdecydować o uruchomieniu trybu Filmmaker, gdy zobaczą na ekranie komunikat o jego dostępności dla danej treści.

Czytaj także: Autonomiczny tramwaj jeździ już w Polsce – czy motorniczy będą musieli pożegnać się z pracą?

Jakie telewizory Samsunga otrzymają tryb Filmmaker?

Tryb Filmmaker otrzymają niektóre telewizory UHD 4K od Samsunga, które ukażą się na rynku w 2020 roku. Będą to przedstawiciele serii TU7000 i wyższych. Opcja Filmmaker ma uzupełniać tryb inteligentny oraz tryby predefiniowane, które także umożliwiają dostosowanie parametrów obrazu w telewizorze.

źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x