ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
filmmaker samsunga

Tryb Filmmaker od Samsunga – wiemy, które telewizory go otrzymają

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Tryb Filmmaker został zaprezentowany przez Samsunga na targach CES 2020. Teraz firma zdradza więcej szczegółów o tej nowości. Koreańczycy poinformowali też, jakie modele otrzymają nowy tryb.

Czym jest tryb Filmmaker od Samsunga?

Tryb Filmmaker ma pozwalać na dopasowanie parametrów obrazu. Samsung twierdzi, że dzięki tej technologii widz będzie mógł oglądać film z dokładnie takimi cechami obrazu, jakie chciał uwydatnić twórca.

filmmaker samsunga

Tryb Filmmaker jest efektem współpracy organizacji UHD Allinace z podmiotami działającymi na co dzień w branży filmowej. Intencją autorów trybu jest to, by widzowie mogli zobaczyć film taki, jakim stworzyli go twórcy, bez efektów upiększających, które zdaniem twórców nowego trybu są niepotrzebne. Na jakiej zasadzie funkcjonuje tryb Filmmaker? W każdej klatce filmowej znajduje się informacja mówiąca o tym, jak materiał ma zostać wyświetlony na ekranie. W momencie, gdy telewizor wykryje, że w opisie filmu znajdują się dane charakterystyczne dla trybu Filmmaker, tryby poprawy jakości obrazu zostaną wyłączone. Widzowie będą mogli zdecydować o uruchomieniu trybu Filmmaker, gdy zobaczą na ekranie komunikat o jego dostępności dla danej treści.

Czytaj także: Autonomiczny tramwaj jeździ już w Polsce – czy motorniczy będą musieli pożegnać się z pracą?

Jakie telewizory Samsunga otrzymają tryb Filmmaker?

Tryb Filmmaker otrzymają niektóre telewizory UHD 4K od Samsunga, które ukażą się na rynku w 2020 roku. Będą to przedstawiciele serii TU7000 i wyższych. Opcja Filmmaker ma uzupełniać tryb inteligentny oraz tryby predefiniowane, które także umożliwiają dostosowanie parametrów obrazu w telewizorze.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy