samsung galaxy s5 alpha 1214

 

Samsung coraz częściej pojawia się w plotkach. Głównym urządzeniem na jakie teraz oczekujemy to Galaxy Alpha, który tak naprawdę nie wiadomo jeszcze do której klasy trafi. Specyfikacja mówi jedno, ale plotki mówią co innego. Tym samym ostatnie ujawnione dane zdają się wszystko zbierać w jedną całość.

 

Samsung Galaxy Alpha – z początku uważany za kolejną odmianę flagowego modelu, który miałby stanąć idealnie na przeciwko nadchodzącego iPhone’a. Jednak spójrzmy na niedawno ujawnione dane techniczne:

 

  • 4,7-calowy wyświetlacz HD 720p (1280×720);
  • układ Exynos 5433;
  • aparaty 12 MPx i 2 MPx;
  • 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (brak microSD);
  • Android 4.4.

 

Takie zestawienie z pewnością sprawi, że Galaxy Alpha będzie jednym z najwydajniejszych smartfonów na rynku. Zastosowany układ produkcji Samsunga w benchmarkach pokazuje się z lepszej stron niż Snapdragon 805, a dodatkowo niższa rozdzielczość wyświetlacza pozwoli uczynić nadchodzący smartfon Koreańczyków liderem wydajności. Jednak to wciąż tylko plotki i kolejna mówi, że również Galaxy Alpha – podobnie jak inne modele Samsunga – doczeka się dwóch edycji. Powyżej mamy część specyfikacji tańszej wersji. Lepsza podobno ma mieć wyświetlacz QHD. Możliwe też, że wykonanie się zmieni – pamiętajmy, że ten model ma być wyjątkowy w portfolio Koreańczyków za sprawą metalowej ramki.

 

Wiele danych, ale żadna niepotwierdzona. To może się zmienić już 13 sierpnia, kiedy to najprawdopodobniej ma zostać przedstawiony omawiany smartfon. Niestety – ta informacja również należy do sfery plotek.

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.