iOS to drugi po Androidzie najpopularniejszy mobilny system operacyjny. Zainstalowany jest on na wszystkich iPhone’ach, czyli smartfonach od firmy Apple. Najnowszą wersją wspomnianego systemu jest ta oznaczona liczbą 13, która została wydana we wrześniu ubiegłego roku. Choć od premiery iOS 13 minęły dopiero trzy miesiące, zainstalowało go już większość posiadaczy smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka.

Fenomenalny wynik iOS 13 – korzysta z niego już większość osób

iOS 13

Na stronie Apple jest widoczna bardzo ciekawa sekcja, która informuje o statystykach iOS 13. Na chwilę obecną z najnowszej wersji systemu korzysta aż 77% użytkowników iPhone’ów, których premiera odbyła się w ciągu ostatnich czterech lat. Jeśli chodzi o wszystkie iPhone’y, to iOS 13 używa 70% osób, co także jest wprost fenomenalnym wynikiem, o którym niestety Android może tylko pomarzyć, choć jest to oczywiście zrozumiałe.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Microsoft zamyka projekt multiplatformowej aplikacji dla programu Windows Insiders

Na drugim miejscu pod względem popularności różnych wersji iOS znalazł się iOS 12, który jest aktualnie zainstalowany na 17% iPhone’ów wypuszczonych w ostatnich czterech latach oraz 23% wszystkich smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka. Starsze wersje iOS stanowią kolejno 6 i 7%. Jak pokazują statystyki, użytkownicy iPhone’ów chętnie instalują nowe aktualizacje, choć trzeba uczciwie przyznać, że iOS 13 miał wiele potknięć jeśli chodzi o różnego rodzaju błędy i luki. A wy, posiadacze iPhone’ów, z jakiej wersji iOS korzystacie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Apple

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.