Samsung najprawdopodobniej już 3 września zaprezentuje Galaxy Note’a 4 – na chwilę przed targami IFA

Łukasz Pająk Newsy 2014-08-01

samsung galaxy note 4 koncept

 

Nastał już sierpień, a to oznacza, że jeszcze miesiąc i kolejne wielkie tegoroczne targi urządzeń mobilnych zaczną otwierać swoje drzwi dla zwiedzających. Oczywiście mowa o IFA w Berlinie, na których już teraz wiemy, że poznamy kilka interesujących nowości, podobnie jak w zeszłym roku.

 

Tegoroczna edycja najprawdopodobniej nie będzie zbyt interesująca ze względu na ilość rewolucyjnych nowości, ale to się dopiero okaże. Na pewno Sony przedstawi kolejny flagowy smartfon w postaci Xperii Z3, która będzie jedynie uszczupleniem poprzednika. Dodatkowo także pomniejszona wersja w postaci Xperii Z3 Compact ujrzy światło dzienne. Jednak jest jeszcze Samsung i po całorocznych plotkach to właśnie po tym producencie spodziewaliśmy się czegoś niezwykłego na targach IFA. Mowa oczywiście o najnowszym phablecie w postaci Note’a 4, który ma zdecydowanie być lepszy pod kątem specyfikacji od konkurencji. Dane techniczne tego modelu mają prezentować się następująco:

 

  • 5,7-calowy wyświetlacz QHD (2560×1440);
  • układ Snapdragon 805 lub Exynos 5433 z 3 GB RAM;
  • aparat 16 MPx z OIS;
  • czujnik promieniowania ultrafioletowego (usprawnienie czujnika światła).

 

W kwestii plotek znajdziemy jeszcze elastyczny wyświetlacz zagięty na krawędzie, metalową obudowę czy też dwie wersje różniące się nie tylko głównym układem, ale też wyświetlaczem. Oczywiście grafika na początku newsa to jedynie koncept jednego z fanów Samsunga.

 

Jednak najważniejsza informacja, czyli termin premiery. Ten najprawdopodobniej nie trafi na targi IFA, a tuż przed nimi – trzeci września. Berlin będzie oblegany dopiero dwa dni później.

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x