oneplus-one-official-image-9

OnePlus One jak do tej pory, dostarczany był na rynek międzynarodowym wraz z systemem CynanogenMod 11. Wersja dla Państwa Środka zawierała oprogramowanie Oppo zwane ColorOS. Trudno je nazwać więc autorskim, już niedługo może się to jednak zmienić. Dziś w internecie zrobiło się głośno od plotek mówiących jakoby OnePlus zamierzało stworzyć własny system dla swoich urządzeń. Byłby to spory krok na przód, szczególnie gdy w perspektywie mamy ujrzeć autorski smartwatch.

Nie będzie to oczywiście oznaczać końca współpracy z ekipą CynanogeMod. Bardzo możliwe, że autorski system będzie skierowany na rynek chiński, gdzie firma chcę wydać rozwiązanie od początku do końca skierowane do konkretnego odbiorcy. Ma to związek z tłumaczeniem samego CM, czy są to plotki prawdziwe? Na ten moment zdają się znajdować potwierdzenie, tak naprawdę przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać na wyniki pracy ekipy ulokowanej w Tajwanie i ostateczny werdykt.

Trudno w tym momencie powiedzieć cokolwiek więcej na temat losu samego ColorOS w przypadku kolejnych telefonów OnePlus. Czas pokaże co tak naprawdę mają nam twórcy do zaoferowania. Czy Waszym zdaniem istnieje sens tworzenia własnego ROM-u?

źródło: techinasia/gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Konrad Tomaszek