Plague Inc., to już ośmioletnia gra strategiczna, która stawia przed graczami zadanie wymazania ludzkości za pomocą globalnej epidemii. W ciągu ostatniego miesiąca odnotowała gwałtowny wzrost popularności w wyniku wybuchu epidemii koronowirusa w Chinach. Niektórzy jednak podchodzą do tego tytułu zbyt dosłownie. Dla większości to zabawa. Nie brakuje jednak osób, które boją się, że scenariusz z gry jest prawdopodobny.

Plague Inc. zyskało popularność dzięki koronawirusowi

Plague inc koronawirus

Skok liczby użytkowników oraz liczne pytania skłoniły jej twórcę do wydania oświadczenia przypominającego ludziom, że jest to gra, a nie model naukowy:

Epidemia wirusa Coronavirus w Chinach jest głęboko niepokojąca. Otrzymaliśmy wiele pytań od graczy i mediów na jej temat. Plague Inc. jest obecna na rynku od ośmiu lat i za każdym razem, gdy dochodzi do wybuchu jakiejś choroby, widzimy wzrost liczby graczy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak choroby się rozprzestrzeniają i zrozumieć złożoność epidemii wirusów. Specjalnie zaprojektowaliśmy grę tak, aby była dość realistyczna i pouczająca. Zostało to docenione przez CDC i inne wiodące organizacje medyczne na całym świecie. Proszę jednak pamiętać, że Plague Inc. jest grą, a nie modelem naukowym. Obecna epidemia koronowirusa jest bardzo realną sytuacją, która dotyka ogromną liczbę osób. Zawsze zalecamy, aby gracze otrzymywali swoje informacje bezpośrednio od lokalnych i globalnych organów służby zdrowia.

Zobacz też: Netflix przygotował niespodziankę: użytkownicy otrzymują Plan Premium, choć za niego nie zapłacili

W ciągu ostatnich 30 dni średnia dzienna liczba graczy na Steam wzrosła o 148 procent. W międzyczasie osiągnięto rekordową liczbę 17889 aktywnych graczy w jednym momencie. Poprzednia najwyższa liczba graczy wynosiła 4601. Miało to miejsce w kwietniu 2018 roku. W oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze deweloper Ndemic Creations ujawnił, że te olbrzymie ilości odwiedzających zawisły oficjalną stron internetową tytułu. BBC donosi, że Plague Inc. stało się ostatnio najlepiej sprzedającą się aplikacją w Chinach.

Źródło: TechSpot, Plague Inc.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.