Analitycy Intela szacują, że w czwartym kwartale fiskalnym 2019 roku obroty przekroczą 20 mld USD. Stanie się to głównie dzięki zwiększonemu popytowi na chipy serwerowe. Spółka spodziewa się, że w pierwszej połowie 2020 roku wyniki będą szczególnie dobre. Mimo to AMD nadal ma szansę na zwiększenie udziału w rynku w obszarze konsumenckim.

Wyniki Intela za 4 kwartał

Wyniki Intela za 4 kwartał
Intel odzyskał ostatnio tytuł największego na świecie producenta półprzewodników, jeśli chodzi o dochody, po tym, jak Samsung doświadczył znacznego spadku sprzedaży ze względu na nadmierną podaż układów DRAM i NAND, w połączeniu z brakiem popytu. Warto jednak dodać, że TSMC nie jest brane w tym zestawieniu pod uwagę. Jest on przede wszystkim wykonawcą układów dla innych producentów. Co ważniejsze, popyt na procesory serwerowe Intela jest bardzo silny. Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się także linia Xeon. Intel zanotował imponujące zyski w IV kwartale 2019 roku, a jego przychody wzrosły o 8% w skali roku do 20,2 mld USD.

Zobacz też: Poniedziałkowa aktualizacja biblioteki HBO GO

Oznacza to, że firma była w stanie przebić oczekiwania analityków, które znajdowały się na poziomie 19,2 mld dolarów. Nikt nie spodziewał się dużego 19-procentowego wzrostu dla grupy centrów danych. Pomimo ostrej konkurencji ze strony AMD na rynku procesorów konsumenckich, Grupa Client Computing Group odnotowała ponad 10 mld USD przychodów, co stanowi skromny, dwuprocentowy wzrost rok do roku i jest wyższe niż oczekiwane 9,75 mld USD. Produkty pamięci masowej przyniosły ponad 1,2 mld USD przychodów, co było nieoczekiwane, biorąc pod uwagę problemy Samsunga. Segment internetu rzeczy przyniósł Niebieskim 1,16 miliarda dolarów przychodów. W 2020 roku Intel spodziewa się rekordowych przychodów w wysokości 73,5 mld USD, z czego 19 mld USD przyniesie w pierwszym kwartale. Będziemy jednak musieli poczekać, żeby sprawdzić, czy firmie uda się rozwiązać problemy z dostawą procesorów dla klientów indywidualnych.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.