chińscy producenci koronawirus konkurent google play

Chińscy producenci smartfonów ruszają do walki z koronawirusem

2 minuty czytania
Komentarze

Aby wesprzeć walkę z koronawirusem w najbardziej dotkniętym mieście Wuhan, kilku chińskich producentów smartfonów zaczęło przekazywać pieniądze. Do tej pory na liście firm, które przekazały pieniądze, znajdują się Huawei, OPPO, Vivo, Nubia, Realme, TCL i Meizu. Warto także wspomnieć o materialnej pomocy, którą udzieliło Xiaomi. W przypadku tak groźnej sytuacji każda pomoc jest na wagę złota.

Chińscy producenci pomagają ofiarom koronawirusa

chińscy producenci koronawirus

Huawei mimo dość trudnej sytuacji przekazał 30 milionów juanów, czyli około 17 milionów PLN na rzecz Wuhan Charity Federation w celu zapobiegania i kontroli epidemii. OPPO i Vivo także zdecydowało się na przekazanie takiej kwoty. TCL na pomoc potrzebującym przeznaczyło 10 milionów juanów, czyli ponad 6 milionów PLN. Na tym jednak pomoc tej firmy się nie kończy. Dostarcza ona również inne niezbędne produkty, w tym publiczne wyświetlacze LCD, klimatyzatory, lodówki, pralki i inny sprzęt zgodny z wymaganiami Raytheon Hospital. Nieoceniona jest także pomoc Lenovo, które dostarcza cały sprzęt wsparcia informatycznego potrzebny do pomocy w nagłych wypadkach dla Wuhan Emergency Medical Engineering.

Zobacz też: Poznaliśmy dokładną datę premiery Poco X2 – smartfon zadebiutuje już na dniach

Wraz z tymi markami smartfonów, kilka wiodących firm w Chinach przyczynia się do walki z koronaawirusem, w tym między innymi Alibaba, Tencent, JD.com, Kuaishou, Douyu, Midea, SF, Suning, Cainiao i Taobao. Jak widać, w chwili kryzysu nawet potężne koncerny potrafią się zmobilizować, aby wspomóc potrzebujących. Koronaawirus powoduje zapalenie płuc, a ci, którzy na niego cierpieli, zgłaszali takie objawy jak kaszel, gorączka i trudności z oddychaniem. W ciężkich przypadkach prowadzi ono również do niewydolności narządów. Ponieważ jest to wirusowe zapalenie płuc, antybiotyki są bezużyteczne. Co gorsza, leki przeciwwirusowe przeciwko grypie również nie działają. Przeżycie zależy więc głównie od siły organizmu i układu odpornościowego.

Źródło: Gizmochina

Motyw